Miód niezwykły nektar, który ceniony był za swoje właściwości już w starożytnym Egipcie. Moda na miód powraca. Coraz więcej osób docenia jego wartości odżywcze i lecznicze.
Miód pozwala zwalczyć przeziębienie, działa bakteriobójczo, wzmacnia serce, poprawia trawienie, a nawet pomaga w leczeniu anemii. W miodzie znajdziemy m.in.: kwasy organiczne, olejki eteryczne, białka, witaminy A, B1, B2, B6, C, a także kwas foliowy. W zależności od rodzaju miodu, możemy wskazać różne jego właściwości.
| MIÓD AKACJOWY |
| Ma biały lub kremowy kolor. Zalecany osobom które mają zaburzenia trawienne oraz schorzenia nerek. |
| MIÓD RZEPAKOWY |
| Ma słodki smak, najczęściej występuje w kolorze białym lub jasnożółtym. Wspomaga leczenie schorzeń: wątroby, trzustki, nerek, dróg moczowych, układu krwionośnego. Ma działanie wzmacniające. |
| MIÓD WIELOKWIATOWY |
| Płynny o ciemnym zabarwieniu. Stosowany przy schorzeniach alergicznych i dróg oddechowych, np. astmie. |
| MIÓD GRYCZANY |
| Koloru bursztynowego lub brązowego, o silnym zapachu kwiatów gryki i ostrym, lekko piekącym smaku. Stosowany w schorzeniach układu krążenia, miażdżycy, osłabieniu pamięci, po dużych wysiłkach lub chorobach i w rekonwalescencji. |
| MIÓD WRZOSOWY |
| Koloru brunatnego, o zapachu kwiatów wrzosu i ostrym, gorzkawym smaku. Stosowany w zapaleniu dróg moczowych, kamicy nerkowej oraz zapaleniu jelit. |
| MIÓD SPADZIOWY |
| Działa przeciwzapalnie, wykrztuśnie i antyseptycznie. Stosowany przy obniżonej odporności organizmu, schorzeniach płuc, stawów i układu nerwowego. |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze