Reklama

Prace na stoku na ukończeniu. Sezon niezagrożony

Dobiegają końca prace związane z zabezpieczeniem osuwiska na terenie stoku narciarskiego w Przemyślu. Po wykonaniu palowań, murów oporowych i drenaży pozostały do wykonania prace związane z niwelacją terenu.

Kiedy w połowie br. na przemyskim stoku pojawiło się groźnie wyglądające osuwisko, niektórzy zastanawiali się, co będzie za kilka miesięcy, kiedy przyjdzie sezon zimowy. Czy będzie można poszusować na nartach czy deskach snowboardowych? Będzie można![paywall]

– Kończymy już prace przy zabezpieczaniu osuwiska. Zamontowane są już dwie palisady z oczepami, dreny do odwodnienia terenu. Wszystkie niezbędne kable do funkcjonowania stoku i aparatury technicznej zostały przełożone w bezpieczne miejsce. Został nam jeszcze do zrobienia krótki odcinek kanalizacji, ale do końca listopada zdążymy. Na koniec zaś makroniwelacja terenu, czyli rozplantowanie ziemi – zapewnił dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.

Reklama

Dodatkowo w ramach projektu wykonane zostało odwodnienie ulicy Pasteura na odcinku od toru saneczkowego do wiaduktu narciarskiego. Na tym fragmencie ulicy został także położony nowy asfalt i chodnik. – Między kasą stoku a wiaduktem narciarskim został przygotowany utwardzony parking dla samochodów. Prace wykonuje spółka Aarsleff, która wygrała przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu – powiedział dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Kazimir.

Remont kolei krzesełkowej

Warto dodać, że POSiR równocześnie prowadzi remont kolei krzesełkowej górnej. Wykonywany jest on przez firmę uprawnioną Bartholet Koleje Linowe sp. z o.o., która wygrała przetarg. – W ramach zlecenia zostają odnawiane krzesełka, wymieniane zużyte części ruchome kolei, zdemontowane i poddane remontowi zostaną baterie rolek, po których porusza się lina nośna, wymienione zostanie łożysko główne koła napędowego oraz wiele innych pomniejszych modernizacji – wyliczył R. Kazimir.

We własnym zakresie POSiR wymienia płyny i części, niewymagające udziału wspomnianej firmy. Całość działań zwieńczy odbiór robót przez Transportowy Dozór Techniczny. Planowane zakończenie prac przewidywane jest przed świętami Bożego Narodzenia, choć końcowy termin zależeć będzie od warunków pogodowych.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-11-12 19:25:34

    No to ile ma wynieść w końcu ta podwyżka za wywóz śmieci itp. ?!?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ap - niezalogowany 2018-11-12 19:54:38

    Jeszcze do stoku niech kukizy wybudują baseny. To a długów to miasto nie wyjdzie nigdy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nick - niezalogowany 2018-11-12 22:53:07

    a właśnie baseny potrzebne, zobacz ilu ludzi codzienne przez cały rok korzysta z basenu dziennie ok 200 osób 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama