25 listopada rada powiatu przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, wspierając tym samym pracujących tam mundurowych. Także wtedy padła deklaracja o wsparciu materialnym żołnierzy jarosławskiego garnizonu oddelegowanych na granicę – tuż przed świętami trafił do nich prezent od radnych.
25 listopada rada powiatu przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, wspierając tym samym pracujących tam mundurowych. Także wtedy padła deklaracja o wsparciu materialnym żołnierzy jarosławskiego garnizonu oddelegowanych na granicę – tuż przed[paywall] świętami trafił do nich prezent od radnych.
Oświadczenie przyjęte przez radę powiatu z inicjatywy Grażyny Strzelec zawiera słowa „podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy Straży Granicznej, polskiej policji oraz żołnierzy zawodowych i Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pełnią ofiarną i trudną misję na zagrożonym odcinku rubieży naszej Ojczyzny” oraz „wyraża wsparcie dla wszystkich służb zaangażowanych w obronę polskich granic – mundurowych i cywilnych”.
Razem z przyjętym na XLI sesji rady powiatu dokumentem padła deklaracja wsparcia materialnego.
– Taka forma wsparcia, być może rzeczowego, byłaby taką dobrą odpowiedzią, bardzo wspaniałą odpowiedzią na to nasze stanowisko, pokazałaby łączność z naszymi żołnierzami – mówiła zgłaszająca projekt radna Tatiana Kożak-Siara.
Wówczas, mimo że radni pomysł podchwycili z entuzjazmem, niewiele mówiono o tym, na czym ta pomoc miałaby polegać. Dziś wiadomo już, że składka radnych powiatu jarosławskiego pozwoliła na zakup markowej pralki. Rodzaj sprzętu wybrano po konsultacji z przedstawicielami jarosławskiego garnizonu.
Pralka została dostarczona jarosławskim wojakom strzegącym granic i już służy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze