Pokazy elegancji i przejazdy sportowe złożyły się na niedawny jarosławski Rajd Pojazdów Zabytkowych, na którym spotkali się pasjonaci starych maszyn z duszą. Wydarzenie dla miłośników motoryzacji było okazją do wymiany spostrzeżeń, chłonięcia z bliska detali odszykowanych na te okazję wozów i przejazdu malowniczą trasą Pogórza Dynowskiego.
Na 25-kilometrowej trasie 19 sierpnia spotkało się kilkadziesiąt załóg, startując tym samym w rundzie kandydackiej do Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Zarówno start i meta wyznaczone zostały na jarosławskim Rynku. Załogi, które osiągnęły najlepsze czasy w próbach sportowych i w poszczególnych kategoriach pokazu elegancji, będącego formą prezentacji pojazdu, mogły liczyć na Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia. Kultowe klasyki zachwycały dopracowanymi detalami. Ale – jak zaznaczył obecny na wydarzeniu zastępca burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek, który przysłuchiwał się rozmowom komandora rajdu Marcina Ścipienia z poszczególnymi uczestnikami i oceniał zabytkowe wozy podczas pokazu elegancji – żaden z nich nie istnieje bez kierowcy.
– Samochód bez kierowcy, bez obsady duszy nie posiada. Dlatego trudno było dzisiaj ocenić elegancję pojazdów, nie biorąc pod uwagę tych dwóch elementów – zaznaczył.
Reklama
Ostatecznie Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha za udział w pokazie elegancji powędrował do załogi nr 8, którą tworzył barwny duet Patrycja i Wojciech Wiech siedzący za kierownicą pojazdu marki Citroen CX z 1975 roku. Ich niebanalna stylizacja nie umknęła uwadze jurorów.
Całość wydarzenia śledziła Barbara Fijałkowska – członkini Głównej Komisji Pojazdów Zabytkowych. Na Rynku padło zapewnienie, że miasto Jarosław będzie w przyszłym roku gospodarzem rundy mistrzowskiej Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Wśród ciekawych gości wydarzenia znalazł się ponadto kierowca rajdowy Paweł Hoffman, związany z Automobilklubem Rzeszowskim. Startuje on w rajdach samochodowych, a jego specjalnością są rajdy historyczne.
Organizatorem jarosławskiej imprezy był Automobilklub Doliny Sanu ADS, a patronat honorowy nad nią objął burmistrz Jarosławia W. Paluch.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze