28 lipca br. prezydent Przemyśla Wojciech Bakun na swoim profilu na Facebooku pomieścił wpis o odwołaniu dwóch spotkań informacyjnych dotyczących przebudowy Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II i 22 Stycznia oraz o powrocie do dyskusji „w okresie powakacyjnym”. Od końca wakacji minęło już 55 dni i można się zastanawiać, o którą przerwę wakacyjną włodarzowi miasta chodziło...?
Do momentu wspomnianego ogłoszenia odbyły się dwa spotkania informacyjne w tej sprawie. Jedno w popularnym „blaszaku” na osiedlu Kmiecie, drugie w SP 16. Były zaplanowane dwa kolejne, w PARR-ze i klubowej świetlicy Czuwaju przy ul. 22 Stycznia. Były, ale się nie odbyły[paywall].
Wspomnianego 28 lipca br. prezydent miasta Wojciech Bakun na swoim profilu na Facebooku pomieścił następujący wpis:
Od momentu odwołania spotkań przez władze miejskie Stowarzyszenie „MOST”, które nieformalnie stało się „obrońcą” deptaka nad Sanem, działało cały czas. Zorganizowali tzw. ankietę potrzeb, czyli zapytali mieszkańców miasta, jak chcą widzieć tę bardzo popularną część miasta.
20 października br. ich zbieranie się zakończyło. Łącznie spłynęło 598 ankiet w formie papierowej i 203 w formie internetowej. Po opracowaniu wyniki sondy zostaną udostępnione publicznie i złożone w przemyskim magistracie. Za opracowanie profesjonalnej analizy odpowiadać będzie Katarzyna Stasiuk – doktor habilitowany psychologii, członek Komisji Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Pracuje m.in. w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w psychologii społecznej i psychologii zachowań konsumenckich, zajmuje się także badaniami rynku i opinii publicznej. Jest autorką dwóch książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych.
Poza tym reprezentujący Stowarzyszenie „MOST” zorganizowali kilka spotkań informacyjnych. Dwa z nich były niezwykle pouczające. Pierwsze odbyło się z udziałem członka Fundacji „Będzie Dziko” Zbigniewem Mieszkowiczem, które dotyczyło kwestii związanej z drzewami w tkance miejskiej, połączone zostało ze spacerem badawczym po mieście.
Drugie – z zastępcą dyrektora Zarządu Dróg Miejskich z Jaworzna Tomaszem Toszą, który przedstawił rozwiązania komunikacyjne w tym śląskim mieście. To spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy przemyskiego radnego Pawła Kanieckiego. W planach są specjalne warsztaty dla młodzieży.
Na spotkania zaproszone zostały władze miasta i urzędnicy. Prezydent miasta W. Bakun odpowiedział na zaproszenie informacją, że mu przykro, ale nawał obowiązków nie pozwala na uczestnictwo w choć jednym.
W związku z zapowiedziami i cytowanym wpisem W. Bakuna, skierowaliśmy do władz miasta trzy pytania. Bo skoro prezydent miasta się zobowiązał, obiecał, liczyliśmy (i wciąż liczymy), że słowa dotrzyma. Pytanie pierwsze brzmiało:
Drugie:
Wreszcie trzecie:
Pytania wysłaliśmy 12 października br. Do czasu oddania do druku tego numeru (24 października br.) – mimo kilku próśb – odpowiedzi, niestety, nie otrzymaliśmy. Być może więc prezydentowi W. Bakunowi nie chodziło o minione wakacje. Być może fraza: „w okresie powakacyjnym” odnosi się do wakacji przyszłości...
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze