Reklama

Prezydent Choma będzie zarabiać 1,5 tys. zł mniej

4 lipca br. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu, której głównym punktem było ustalenie nowego wynagrodzenia dla prezydenta miasta Roberta Chomy. Od 1 lipca br. zarabia 1,5 tys. zł mniej.

To druga w ostatnim czasie debata przemyskiej rady nad zarobkami włodarza miasta. Pierwsza odbyła się pod koniec grudnia ub.r. Wówczas radni ustalili, że wynagrodzenie Roberta Chomy będzie wynosić 12 tys. 445 zł brutto miesięcznie[paywall]. Na to składało się: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 6 tys. 200 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2 tys. 100 zł, dodatek specjalny w kwocie 2 tys. 905 zł oraz dodatek za wysługę lat w wysokości 20 procent miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Oczywiście, nie wliczały się w to nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenia roczne, które przyznawane były zgodnie z obowiązującymi przepisami i po spełnieniu odpowiednich warunków. Taką pensję R. Choma otrzymywał od 1 grudnia 2017 r.

Jednak w związku z wejściem w życie  rozporządzenia Rady Ministrów (15 maja 2018 r.) w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, zaszła konieczność obniżenia od 1 lipca br. prezydentowi R. Chomie miesięcznej pensji. Tak dzieje się w większości samorządów lokalnych w Polsce. Zgodnie z tym dokumentem od 1 lipca br. kwota wynagrodzenia zasadniczego dla prezydenta miasta na prawach powiatu (takim jest Przemyśl) do 300 tys. mieszkańców musi się zmieścić w widełkach między 3 tys. 800 zł a 5 tys. zł, zaś maksymalny poziom dodatku funkcyjnego wynosi 2 tys. 100 zł. Z tych wszystkich wyliczeń wynika, że maksymalna pensja prezydenta R. Chomy nie mogłaby przekroczyć 12 tys. 525 zł.

Reklama

Projekt uchwały, którą niejednogłośnie przyjęli przemyscy radni, zakładał, że dotychczasowe wynagrodzenie prezydenta Przemyśla będzie niższe o 1 tys. 505 zł miesięcznie i od 1 lipca wynosi 10 tys. 940 zł brutto.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2018-07-09 20:10:53

    Z czyjej inicjatywy odbyła się sesja, ciekawe czy sesja grudniowa miała tego samego inicjatora.Dziś odebrali tyle ile dali więcej w grudniu. Jest takie przysłowie " kto daje i odbiera ten.......... wszyscy znają, a radni nie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2018-07-09 21:19:39

    To jakieś kpiny. Ci radni traktują mieszkańców jak głupków.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-07-09 22:22:21

    Radny kradnie a całe miasto na dnie !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama