4 lipca br. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu, której głównym punktem było ustalenie nowego wynagrodzenia dla prezydenta miasta Roberta Chomy. Od 1 lipca br. zarabia 1,5 tys. zł mniej.
To druga w ostatnim czasie debata przemyskiej rady nad zarobkami włodarza miasta. Pierwsza odbyła się pod koniec grudnia ub.r. Wówczas radni ustalili, że wynagrodzenie Roberta Chomy będzie wynosić 12 tys. 445 zł brutto miesięcznie[paywall]. Na to składało się: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 6 tys. 200 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2 tys. 100 zł, dodatek specjalny w kwocie 2 tys. 905 zł oraz dodatek za wysługę lat w wysokości 20 procent miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego. Oczywiście, nie wliczały się w to nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenia roczne, które przyznawane były zgodnie z obowiązującymi przepisami i po spełnieniu odpowiednich warunków. Taką pensję R. Choma otrzymywał od 1 grudnia 2017 r.
Jednak w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów (15 maja 2018 r.) w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, zaszła konieczność obniżenia od 1 lipca br. prezydentowi R. Chomie miesięcznej pensji. Tak dzieje się w większości samorządów lokalnych w Polsce. Zgodnie z tym dokumentem od 1 lipca br. kwota wynagrodzenia zasadniczego dla prezydenta miasta na prawach powiatu (takim jest Przemyśl) do 300 tys. mieszkańców musi się zmieścić w widełkach między 3 tys. 800 zł a 5 tys. zł, zaś maksymalny poziom dodatku funkcyjnego wynosi 2 tys. 100 zł. Z tych wszystkich wyliczeń wynika, że maksymalna pensja prezydenta R. Chomy nie mogłaby przekroczyć 12 tys. 525 zł.
Projekt uchwały, którą niejednogłośnie przyjęli przemyscy radni, zakładał, że dotychczasowe wynagrodzenie prezydenta Przemyśla będzie niższe o 1 tys. 505 zł miesięcznie i od 1 lipca wynosi 10 tys. 940 zł brutto.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z czyjej inicjatywy odbyła się sesja, ciekawe czy sesja grudniowa miała tego samego inicjatora.Dziś odebrali tyle ile dali więcej w grudniu. Jest takie przysłowie " kto daje i odbiera ten.......... wszyscy znają, a radni nie?
To jakieś kpiny. Ci radni traktują mieszkańców jak głupków.
Radny kradnie a całe miasto na dnie !!!
Nowa koalicja PiS-PO no no :-) Panie z PO zaszalały ciekawe co na to ich Panowie szefowie. Co znowu zrobia biedni konferencje bo na Sesje biedactwa nie dotarły no i żeby nie było musza coś powiedzieć chociaż co kolwiek...
tyle kasy za nic nie robienie. Ten pseudo-prezydent nic nie robi, doprowadza Przemyśl do ruiny.
Jak głupków to traktuje was towarzysz z Żoliborza, he he.A straszydło wyła że nagrody się PO prostu należały.
Cała Europa na was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.POkora,umiar,praca he he http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23653000,nie-beda-mogli-kandydowac-z-list-pis-w-wyborach-ile.html
Życie Podkarpackie zapomniało o rocznicy Rzeżi Wołyńskiej ale czemu się dziwić . Nie chcą drażnić braci .
Och, ty Zniesmaczony matołku! popatrz jakie byki ortograficzne smażysz! To poziom twojej mądrości! A pieniądze trzeba było zabrać, szkoda że wcześniejszej podwyżki się nie udało...Tylko tego można żałować.
darmozjady powinny pracowac za place jak przecietny polak!!! miasto zaplesniale pelne smierdzacych kamienic rozsypujacych sie bez zadnych atrakcji!!!!!!! kwik ze turystyczne to tylko kwik,za lata NIC robienia powinno sie ich wywozic na taczkach na fure gnoju! mistu sa potrzebni mlodzi ludzie z wizja a nie stare trupy bez.... NICZEGO
to około 8 brutto zostaje. jak na przemysl bardzo ładnie. ale jak urzednik zarabia 4,5 tys. to z drugiej strony prezydent ma mało. Kierownicy referatów - mozna sprawdzic zeznanioa podatkowe tez ie maja mniej od Prezydenta.
Z czyjej inicjatywy odbyła się sesja, ciekawe czy sesja grudniowa miała tego samego inicjatora.Dziś odebrali tyle ile dali więcej w grudniu. Jest takie przysłowie " kto daje i odbiera ten.......... wszyscy znają, a radni nie?
To jakieś kpiny. Ci radni traktują mieszkańców jak głupków.
Radny kradnie a całe miasto na dnie !!!