Reklama

Prezydent i radni deklarują więcej ulg dla mieszkańców

17/05/2016 18:00

Zainteresowani wykupem mieszkań komunalnych na własność z bonifikatą dochodzącą od 80 do nawet 95 procent zyskają więcej czasu na dopełnienie niezbędnych formalności. Jest także dobra wiadomość dla zmotoryzowanych.

W czasie poniedziałkowej, 16 bm. konferencji prasowej w magistracie przedstawiciele rządzącej miastem koalicji poinformowali o zamiarze wprowadzenia nowych ulg w niektórych płatnościach ponoszonych przez mieszkańców. Jedna z nich dotyczyć będzie[paywall] rodzin wielodzietnych i zastępczych, którym samorządowcy planują przyznać 50-procentową zniżkę w należności za wywóz odpadów komunalnych. Kolejna szykowana zmiana dotyczy parkingów, a związana jest z ubiegłorocznym postulatem Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej. Jej członkowie zaproponowali wówczas m.in. obniżenie z 2 do 1 zł opłaty za pierwszą godzinę parkowania. Ponadto sugerowali, aby oprócz niedzieli również w sobotę pozostawienie pojazdu na jednym z ponad 650 miejsc postojowych było darmowe. Pierwszy pomysł doczekał się realizacji. Drugi pozostał bez echa, ale teraz – zgodnie z deklaracją złożoną przez Janusza Hamryszczaka, zastępcę prezydenta – trafi pod obrady radnych i należy przypuszczać, że zyska akceptację większości.

Przedstawiciele koalicji: PiS i Porozumienie dla Przemyśla wyrazili ponadto chęć przedłużenia do końca br. programu wykupu mieszkań komunalnych na własność z bonifikatą od 80 do nawet 95 procent. Pierwotnie promocja na lokale z zasobów miasta miała obowiązywać tylko do końca czerwca br. Do 31 marca br. rozpatrzono 120 wniosków zainteresowanych. W trakcie spotkania z przedstawicielami mediów poinformowano także, że jeszcze w tym roku do użytku oddanych zostanie 26 mieszkań komunalnych. Powstały w dawnym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących przy ul. Tarnawskiego. Nie rozwiąże to jednak problemu niedostatku „czterech kątów” dla osób, których nie stać na ich zakup. Na liście oczekujących widnieje ok. 400 nazwisk. Rocznie z zasobów miasta przyznawanych jest tylko 20 - 30 lokali.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2016-05-17 23:10:25

    YOUTUBE.COM - FRONTSIDE - DLACZEGO   tekst poniżej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama