Podczas poniedziałkowej, 20 bm., nadzwyczajnej sesji radni wybrali nazwy dla ulic znajdujących się w ciągu drugiej części wschodniej obwodnicy Przemyśla.
Odcinkowi drogi przebiegającemu w kierunku zachodnim, od zakładów Sanwil Polska SA, nadano się nazwę Księdza Jana Mogilnickiego. Rondo zlokalizowane w ciągu ulicy Lwowskiej nosi imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Droga przebiegająca od ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kierunku południowym, do ulicy Topolowej, nazywa się aleją Żołnierzy Wyklętych. Droga przebiegająca od ulicy Topolowej w kierunku południowym, do wiaduktu nad torami kolejowymi to aleja Harcmistrza Edwarda Heila. Wiadukt nad torami kolejowymi, łączący drogę obwodową, otrzymał nazwę wiadukt im. Dywizjonu 303. Drodze przebiegającej od wiaduktu im. Dywizjonu 303 w kierunku południowym, do ronda w ciągu ulicy Juliusza Słowackiego radni nadali nazwę aleja Romana Dmowskiego. Skrzyżowaniu typu rondo w ciągu ulicy Słowackiego patronuje arcybiskup Ignacy Tokarczuk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Spokojnie, jakie rondo taki patron. Wszystkim zaś inaczej myślącym rzucamy legendarne "spieprzaj dziadu" :)
Gratulacje-konkretne oderwanie sie od linii Czerska-Wiejska.Polska ma jeszcze szanse bycia Polska.
Dla czerwonych fanow to nie na reke,aby rondo nosilo nazwe L.Kaczynskiego.Dla Was najlepsza opcja to Mazowiecki,Geremek,Oleksy,Marchlewski i masa innych komucho-zydow.
Jak nie kasiadz ,biskup to ten...... zatem po co były konsultacje społeczne i ankiety?
ja do goscia nic nie mam ale co on ma do naszego miasta
Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie jestem sympatykiem żadnej partii. Skrzyknijmy się i zbierajmy podpisy z petycją do Prezydenta Przemyśla o wycofanie tej nazwy ronda. Wstyd na całą Polskę. Ludzie gdzie my żyjemy, co ten "prezydęt" zrobił dla Przemyśla , za jaką karę nasi radni z wiadomej partii uszczęśliwili nas takim prezentem. Przemyśl będzie jeszcze bardziej postrzegany jako zaścianek , miasto ciemnoty, i nie ma co się dziwić , że młodzież wyjeżdża.
Ludzie gdzie my żyjemy ? Co ten "prezydęt" zrobił dla Przemyśla ? Czym się zasłużył dla miasta ? Czy nie ma innych rodowitych przemyślaków z zasługami aby uczcić ich pamięć nazwą ronda, ulicy itp. Nie ma co się dziwić , że młodzi wyjeżdżają z tego zadupia...
porażka! dajcie jeszcze jemu ulice ;/ wielki prezydent z wielką przeszłością i wielkimi zasługami;/ masakra jakaś ! mam dość tych kaczek i ich tragedii.
Aleś wymyslił !! co ma emigrajca do nazwy ulicy czy ronda, rób biznes i daj te miejsca pracy dla młodzierzy ,zadużo krzykaczy z państwowego koryta..
W Przemyślu to już tylko sami patrioci zostali bo reszta pojechała za granicę zapieprzać na cudzym, żeby z głodu nie zdechnąć!
Bzdura!!!! Po co te ankiety???? Co on ma wspolnego z naszym miastem?
Noż kurde mówiłem żeby było Kaczyńskiego, jednakowoż nie Lecha tylko Theodora !!! No i, jak było do przewidzenia, nie posłuchali mnie...szkoda..
Nazwy wojenno-kościelne tak jak to miasto i cała jego okolica. Świat zasuwa pendolino a siunki szkapą na furmance. Całe szczęście nic nie trwa wiecznie. Komuna się skończyła i "przemianowano" nazwy ulic i innych rond to kiedyś ktoś bez zbędnych ceregieli powywala te gówniane tabliczki na złom i ponazywa po swojemu. Dopóki tu jest tak jak jest to NIC tu nie będzie. Cały kler, kilku starych pierdzieli i ich rodziny się pławią w luksusie a reszta przyjeżdża od czasu do czasu na urlop z głębi Polski albo z zagranicy. Miejscowych to tradycyjnie ma się w szerokim poważaniu;)
Skandal!
wstyd,zaścianek i szkoda słów
WOLNE KLERYKALNE MIASTO PRZEMYŚL