Reklama

Problemy z drogami po budowie kanalizacji

13/01/2018 18:15

Na fatalny stan dróg, który pogorszył się po budowie kanalizacji, narzekają mieszkańcy Kosienic w gminie Żurawica. Teraz są one pełne błota i wielkich kałuż.

 – Ta droga jest utwardzona, pod spodem jest mnóstwo kamieni, wystarczy tylko to błoto usunąć – pokazuje Stanisław Szwed. Opowiada, że[paywall] firma, która kładzie instalacje kanalizacyjne, kopała rów tuż przy drodze, a ziemię przerzucała na drogę. – Ja tego nie posprzątam, jestem po dwóch zawałach – mówi 82-latek.

Dzwonił w tej sprawie do sekretarza gminy i do wójta, twierdzi, że rozmawiał też z robotnikami, którzy budują kanalizację. – Jeden zwala na drugiego. Wykonawca mówi, że ma to zrobić gmina, a w gminie mówią, że wykonawca. I tak w kółko, nie dojdzie z nimi końca. A błoto jak było, tak jest – żali się mężczyzna.

Reklama

 

Żyjemy w bagnie

Jego zdaniem droga powinna być posprzątana zaraz po wykonaniu prac. A tu mija już kolejny tydzień. – Jak gazeta nie pomoże, to nie wiem, chyba tylko sąd zostanie – mówi pan Stanisław.

Przy innej drodze, kilkaset metrów od pana Stanisława mieszka Zygmunt Klimko. – Żyjemy w bagnie – mówi. Pokazuje drogę, która prowadzi w górę. Na dole utworzyło się wielkie rozlewisko, dalej jest masa błota. Przed montażem kanalizacji tak źle nie było. – Tu była droga w pełni przejezdna – zapewnia. – Ostatnio źle się czułem i bałem się wezwać pogotowie, bo mogłoby tu ugrzęznąć – opowiada. 

Reklama

– W grudniu próbowaliśmy z własnych środków poprawić stan dróg w kilku punktach, ale obowiązkiem wykonawcy jest zapewnienie ich przejezdności oraz doprowadzenie do stanu pierwotnego sprzed budowy. Będziemy egzekwowali od wykonawcy rzetelne wywiązanie się z obowiązków – mówi wójt gminy Żurawica Krzysztof Składowski.

Wyłonionym w przetargu wykonawcą prac w Kosienicach jest firma Sanitex sp. z o.o. w Tryńczy. – Zawsze staramy się współpracować z gminami oraz rozwiązywać problemy i wszelkie niejasności na bieżąco. Drogi w Kosienicach poprawimy w najbliższym czasie, aby inwestor i mieszkańcy nie zostali z tym problemem – mówi przedstawiciel wspomnianej firmy Rafał Wojtas.

Budowa kanalizacji w Kosienicach ma się zakończyć latem tego roku.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    adc - niezalogowany 2018-01-14 06:41:50

    Bloto jak śmietana.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obserwatorka - niezalogowany 2018-01-14 11:34:20

    Temu Panu przeszkadza wszystko... Nawet cien z drzewa... Upierdliwy i aspołeczny człowiek...Człowieku nie drecz  innych i daj żyć!!!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    abc - niezalogowany 2018-01-15 13:49:17

    uwaszaj szwed co ty  robisz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama