Na fatalny stan dróg, który pogorszył się po budowie kanalizacji, narzekają mieszkańcy Kosienic w gminie Żurawica. Teraz są one pełne błota i wielkich kałuż.
– Ta droga jest utwardzona, pod spodem jest mnóstwo kamieni, wystarczy tylko to błoto usunąć – pokazuje Stanisław Szwed. Opowiada, że[paywall] firma, która kładzie instalacje kanalizacyjne, kopała rów tuż przy drodze, a ziemię przerzucała na drogę. – Ja tego nie posprzątam, jestem po dwóch zawałach – mówi 82-latek.
Dzwonił w tej sprawie do sekretarza gminy i do wójta, twierdzi, że rozmawiał też z robotnikami, którzy budują kanalizację. – Jeden zwala na drugiego. Wykonawca mówi, że ma to zrobić gmina, a w gminie mówią, że wykonawca. I tak w kółko, nie dojdzie z nimi końca. A błoto jak było, tak jest – żali się mężczyzna.
Jego zdaniem droga powinna być posprzątana zaraz po wykonaniu prac. A tu mija już kolejny tydzień. – Jak gazeta nie pomoże, to nie wiem, chyba tylko sąd zostanie – mówi pan Stanisław.
Przy innej drodze, kilkaset metrów od pana Stanisława mieszka Zygmunt Klimko. – Żyjemy w bagnie – mówi. Pokazuje drogę, która prowadzi w górę. Na dole utworzyło się wielkie rozlewisko, dalej jest masa błota. Przed montażem kanalizacji tak źle nie było. – Tu była droga w pełni przejezdna – zapewnia. – Ostatnio źle się czułem i bałem się wezwać pogotowie, bo mogłoby tu ugrzęznąć – opowiada.
– W grudniu próbowaliśmy z własnych środków poprawić stan dróg w kilku punktach, ale obowiązkiem wykonawcy jest zapewnienie ich przejezdności oraz doprowadzenie do stanu pierwotnego sprzed budowy. Będziemy egzekwowali od wykonawcy rzetelne wywiązanie się z obowiązków – mówi wójt gminy Żurawica Krzysztof Składowski.
Wyłonionym w przetargu wykonawcą prac w Kosienicach jest firma Sanitex sp. z o.o. w Tryńczy. – Zawsze staramy się współpracować z gminami oraz rozwiązywać problemy i wszelkie niejasności na bieżąco. Drogi w Kosienicach poprawimy w najbliższym czasie, aby inwestor i mieszkańcy nie zostali z tym problemem – mówi przedstawiciel wspomnianej firmy Rafał Wojtas.
Budowa kanalizacji w Kosienicach ma się zakończyć latem tego roku.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Temu Panu przeszkadza wszystko... Nawet cien z drzewa... Upierdliwy i aspołeczny człowiek...Człowieku nie drecz innych i daj żyć!!!!
Ja myślę że pod spodem jest asfalt tylko się zapadł pod głupotą niektórych ludzi...
jedne drogi wybetonowane, drugie zaś pozostawione w błocie. Przebieg kanalizacji pozostawia wiele do życzenia. Byle tylko do wyborów...)))
Bloto jak śmietana.
Temu Panu przeszkadza wszystko... Nawet cien z drzewa... Upierdliwy i aspołeczny człowiek...Człowieku nie drecz innych i daj żyć!!!!
uwaszaj szwed co ty robisz