Reklama

Próbne obciążenie kładki na Sanie [WIDEO, ZDJĘCIA]

09/10/2015 12:30

Młodzież z Przemyśla i Rzeszowa bierze udział w próbach obciążeniowych kładki pieszo-rowerowej na Sanie. Jej oddanie do użytku zaplanowano pod koniec bm.

 W piątek w godzinach przedpołudniowych rozpoczęły się próby dynamiczne. Bierze w nich udział ok. 60 uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. Prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu oraz 20 studentów Politechniki Rzeszowskiej.

 – Próby obciążeniowe polegają na wejściach na kładkę grup osób w różnej liczebności, które chodzą, biegają, tupią na obiekcie, na wyraźne sygnały osoby prowadzącej – mówi Agnieszka Kotela z firmy Skanska, która realizuje inwestycję.

 – W tym czasie czujniki rejestrują, jak kładka zachowuje się, gdy korzysta z niej równocześnie tyle osób – informuje Mirosław Gucwa, menadżer projektu Skanska. –Wszystko po to, aby być pewnym, że ugięcia nie są większe od tych, które przewidziano w projekcie – dodaje.

Reklama

 Koszt całego zadania, realizowanego  w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, to blisko 4,9 mln zł brutto.

Statyczna próba obciążeniowa miała miejsce w czwartek. Wtedy na konstrukcji przeprawy  umieszczono balasty o łącznej masie ponad 70 ton, co jest równe wadze blisko 900 osób.

Wtedy też pracownicy jednostki badawczej wykonujący próbne obciążenie, zamontowali czujniki w kilku charakterystycznych punktach konstrukcji kładki: na powierzchni dolnej i górnej dźwigarów, na linach stalowych podwieszających kładkę, stalowym pylonie oraz żelbetowych podporach. Czujniki rejestrują ugięcia, naprężenia i osiadania podpór.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gvghj - niezalogowany 2015-10-09 16:57:38

    Miał być most będzie kładka . Miał być aquapark jest sadzawka , miała być ścieżka rowerowa jest brukowa .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    g - niezalogowany 2015-10-09 17:19:30

    miał kler rządzić Przemyślem i rządzi Przemyślem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    swiety - niezalogowany 2015-10-09 21:59:55

    to jest smieszne. ludzie kladke zrobili a w szkole sp 14 na centralne ogrzewanie urzad miasta nie ma kasy. dyrektorka rodzicow prosi o pieniadze zeby empec w zimie szkole ogrzewal. braaawooo wladze przemysla oby tak dalej. grztulacje. dobrze ze koscioly ogrzewaja!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama