Młodzież z Przemyśla i Rzeszowa bierze udział w próbach obciążeniowych kładki pieszo-rowerowej na Sanie. Jej oddanie do użytku zaplanowano pod koniec bm.
W piątek w godzinach przedpołudniowych rozpoczęły się próby dynamiczne. Bierze w nich udział ok. 60 uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. Prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu oraz 20 studentów Politechniki Rzeszowskiej.
– Próby obciążeniowe polegają na wejściach na kładkę grup osób w różnej liczebności, które chodzą, biegają, tupią na obiekcie, na wyraźne sygnały osoby prowadzącej – mówi Agnieszka Kotela z firmy Skanska, która realizuje inwestycję.
– W tym czasie czujniki rejestrują, jak kładka zachowuje się, gdy korzysta z niej równocześnie tyle osób – informuje Mirosław Gucwa, menadżer projektu Skanska. –Wszystko po to, aby być pewnym, że ugięcia nie są większe od tych, które przewidziano w projekcie – dodaje.
Koszt całego zadania, realizowanego w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej”, to blisko 4,9 mln zł brutto.
Statyczna próba obciążeniowa miała miejsce w czwartek. Wtedy na konstrukcji przeprawy umieszczono balasty o łącznej masie ponad 70 ton, co jest równe wadze blisko 900 osób.
Wtedy też pracownicy jednostki badawczej wykonujący próbne obciążenie, zamontowali czujniki w kilku charakterystycznych punktach konstrukcji kładki: na powierzchni dolnej i górnej dźwigarów, na linach stalowych podwieszających kładkę, stalowym pylonie oraz żelbetowych podporach. Czujniki rejestrują ugięcia, naprężenia i osiadania podpór.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Miał być most będzie kładka . Miał być aquapark jest sadzawka , miała być ścieżka rowerowa jest brukowa .
miał kler rządzić Przemyślem i rządzi Przemyślem.
to jest smieszne. ludzie kladke zrobili a w szkole sp 14 na centralne ogrzewanie urzad miasta nie ma kasy. dyrektorka rodzicow prosi o pieniadze zeby empec w zimie szkole ogrzewal. braaawooo wladze przemysla oby tak dalej. grztulacje. dobrze ze koscioly ogrzewaja!!!
Co się stanie gdy Oreo dam Robertowi? Może wyjedzie? Kładka ok jednak drogi rowerowe prysznice na sanockiej to przyklad niesamowitej niegospodarnosci... uparl sie na ta kostkę jak obłąkany... A rowerzysci, internaci i inni sympatycy dwoch kolek spotykali sie tlumaczyli... wszystko na nic. Jak krew w piach... Robert Odejdz. Żyj i daj innym żyć.
na ogrzewanie kościołów matole wierni się składają
ciemnoty egipskie zastanówcie się kto wyłożył kasę na kładkę... i jaki to jest projekt a potem komentujcie...
Dokładnie wiemy kto. Nie Choma. Projekt realizowany jest w ramach budowy szlaku rowerowego w części wschodniej Polski finansowany z funduszy UE.
Miał być most będzie kładka . Miał być aquapark jest sadzawka , miała być ścieżka rowerowa jest brukowa .
miał kler rządzić Przemyślem i rządzi Przemyślem.
to jest smieszne. ludzie kladke zrobili a w szkole sp 14 na centralne ogrzewanie urzad miasta nie ma kasy. dyrektorka rodzicow prosi o pieniadze zeby empec w zimie szkole ogrzewal. braaawooo wladze przemysla oby tak dalej. grztulacje. dobrze ze koscioly ogrzewaja!!!