Reklama

Procesje Bożego Ciała w regionie [ZDJĘCIA]

31/05/2016 13:00

W obchodach Bożego Ciała, czyli Święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypominającego ustanowienie Najświętszego Sakramentu, biorą corocznie rzesze mieszkańców. W tradycyjnych procesjach, które w ubiegły czwartek przeszły przez niemal wszystkie miejscowości regionu, uczestniczyły tłumy wiernych.

W Jarosławiu uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona na placu przed Kolegiatą. Po Eucharystii wierni przeszli procesją, zatrzymując się przy czterech przygotowanych ołtarzach. Pierwszy ustawiono na placu św. Michała. Drugi znajdował się przy cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego. Kolejny był obok kościoła pw. Królowej Polski. Procesja zakończyła się przy kościele pw. Chrystusa Króla. Uczestniczyli w niej mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych władz, organizacji i służb. Prowadzili ją miejscowi duchowni.

Podobny przebieg miały uroczystości w Lubaczowie. Rozpoczęła je Eucharystia w konkatedrze. Procesja przeszła do kościoła pw. św. Karola Boromeusza, odwiedzając cztery ołtarze ustawione na Rynku, obok Miejskiego Domu Kultury, przy ul. Unii Lubelskiej oraz przy kościele św. Karola Boromeusza. Czwartkową uroczystość zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Przeworska procesja z udziałem wiernych wyruszyła z klasztoru oo. Bernardynów pw. św. Barbary. Ostatni ołtarz usytuowany był obok bazyliki pw. Ducha Świętego.
Erka, BC, MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama