Reklama

Prof. Chazan: – Absurdem jest to, że lekarzy wyznacza się do zabijania ludzi

05/04/2017 19:27

– Można odnieść wrażenie, że aborcja jest obecnie prawie najważniejszą procedurą w szpitalach – powiedział prof. Bogdan Chazan, który był gościem spotkania otwartego, zorganizowanego 30 marca w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Prelegent odniósł się także do wystawy antyaborcyjnej, która w marcu stanęła na Rynku w Przemyślu.

– Nie słyszałem, żeby jakiś lekarz został zwolniony nagle z pracy za to, że zmarło dziecko w okresie porodu. Albo, jeśli coś się stało mamie. Natomiast, jeśli lekarz odmówił aborcji, natychmiast został wyrzucony – powiedział B. Chazan, odnosząc się w ten sposób do własnego przykładu zwolnienia z funkcji dyrektora Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.

Stwierdził, że w dzisiejszych czasach embriolodzy nie mają wątpliwości, że[paywall] życie zaczyna się w momencie połączenia się komórki jajowej z plemnikiem. Podkreślił, że dziecko poczęte na szkle metodą in vitro „również ma już godność dziecka Bożego”.

Reklama

Jego zdaniem wciąż ma miejsce eugenika, czyli selekcja płodów na lepsze i gorsze. – Eugenika wraca pod pretekstem troski o niepełnosprawnych, litości nad chorym dzieckiem, czy zaoszczędzenia kosztów na utrzymanie dziecka. Selekcja dzieci na lepsze, gorsze, na zdrowe i chore odbywa się bardzo często – powiedział. – Jak pogodzić prenatalną selekcję ludzi z solidarnością z nimi? Niepełnosprawnych darzy się szacunkiem, tworzy się dla nich specjalne olimpiady i fundusze wsparcia. Słusznie chcemy, aby weszli w społeczeństwo, aby poczuli się dobrze, natomiast zanim się urodzą, jesteśmy dla nich okrutni, urządzamy polowania w czasie diagnostyki prenatalnej – mówił prof. Chazan.

Wystawy pokazują prawdę o aborcji

– Absurdem jest to, że lekarzy wyznacza się do zabijania ludzi. Czy strażakom poleca się podpalanie lasów, a ratownikom topienie ludzi w basenie? – kontynuował.

Reklama

B. Chazan odniósł się także do wystaw antyaborcyjnych, które są eksponowane na ulicach miast. Jedna z nich w marcu stanęła na Rynku w Przemyślu, co wywołało protesty części mieszkańców miasta. Zdaniem B. Chazana nie ma w nich nic niewłaściwego. – Jakoś aborcja nie wydaje się zbyt okropna, by ją wykonywać, ale jest zbyt okropna, żeby ją oglądać. No więc zdecydujmy się: jeśli jest czymś niedopuszczalnym, to zlikwidujmy to mordowanie dzieci – powiedział.

Ginekolog zaznaczył, że wystawy pokazują prawdę na temat aborcji, mimo że w niektórych przypadkach stosuje się obecnie inne metody od tych, które są na ekspozycjach ukazywane. Przywołał badania, według których wspomniane wystawy nie wpływają negatywnie na rozwój dzieci.

Bogdan Chazan – lekarz ginekolog i położnik. Urodził się 27 października 1944 r. W 1998 r. prezydent RP Aleksander Kwaśniewski przyznał mu tytuł naukowy profesora. W latach 2004 – 2014 był dyrektorem Szpitala Specjalistycznego Świętej Rodziny w Warszawie. Zwolniony po postępowaniu kontrolnym przeprowadzonym przez władze stolicy. Powodem była skarga pacjentki, której B. Chazan odmówił aborcji. Powołał się przy tym na klauzulę sumienia. Rok później Trybunał Konstytucyjny orzekł, że lekarz w takiej sytuacji nie ma obowiązku wskazywać placówki, która się takiego zabiegu podejmie. A to był główny zarzut wobec prof. Chazana. Postępowania przed sądem lekarskim, jak i sądem pracy nie znalazły jeszcze swojego finału.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ktosia ! - niezalogowany 2017-04-05 21:36:42

    No to już jest największa głupota jaką można sobie wyobrazić.Pierwszy skrobak w kraju wygłasza odczyt dla kleryków w Seminarium jak bezpiecznie molestować dzieci ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2017-04-06 07:22:53

    już wystarczy tych zbawicieli Polski.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    baska - niezalogowany 2017-04-06 08:52:41

    Dziwne jest to, ze przeraza nas widok pobitego paromiesiecznego dziecka, ale rozrywanie na kawlki malej istotki juz nie przeraza. przeciez to nie nasze rece wykonuja wyrok... nie nasze sumienie nas wykancza... i nie nasze oczy na to patrza...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama