Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zleciła zabezpieczenie materiałów dowodowych dotyczących sądu nad Judaszem, jaki odbył się w Wielką Sobotę w Pruchniku. Nie jest to jeszcze oficjalne dochodzenie. Decyzję o jego ewentualnym wszczęciu podejmie Prokuratura Rejonowa w Przemyślu.
Jak się dowiedzieliśmy od jarosławskiej prokurator rejonowej Agnieszki Kaczorowskiej, sprawą zainteresowały się organy ścigania. Przeprowadzone zostały wstępne działania, między innymi zabezpieczono materiały z wydarzenia. Prokuratura chce bowiem ustalić, jaki charakter miała pruchnicka inscenizacja, rozpoznając sprawę pod kątem popełnienia przestępstwa.
Działania operacyjne prowadzi obecnie wspomniana prokuratura w Jarosławiu, choć podkreślić należy, że oficjalne śledztwo jeszcze nie zostało wszczęte.
Zgodnie z procedurami obowiązującymi w przemyskiej prokuraturze okręgowej, przestępstwami związanymi z mową nienawiści zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Przemyślu. To do niej trafią materiały zebrane przez jarosławskich śledczych i to w Przemyślu w ciągu kilku najbliższych dni zapadnie decyzja, czy przed wymiarem sprawiedliwości ruszy oficjalne postępowanie w sprawie sądu nad Judaszem.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jeszcze niech się zainteresuje tym pisiorem Klarenbachem. https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/judasz-kukla-bicie-w-pruchniku-adrian-klarenbach-z-tvp-info-kontra-joachim-brudzinski-na-twitterze
" Prokuratura chce bowiem ustalić, jaki charakter miała pruchnicka inscenizacja, rozpoznając sprawę pod kątem popełnienia przestępstwa. " OTÓŻ OPOWIADAM , INSCENIZACJA MIAŁA CHARAKTER RELIGIJNY I NAWET TZW. "SĘDZIOWSKA KASTA " POPIERAJĄCA CZĘSTO po NIE MOŻE ZAPRZECZYĆ ,ZE JUDASZ JAK POZOSTAŁYCH 11 -TU APOSTOŁÓW BYŁO PO PROSTU ZYDAMI .
Gdybyś poczytał trochę wiedziałbyś, że wizerunek Żyda Chasydzkiego z pejsami kapeluszem lub charakterystyczną czapką powstał o wiele później niż istniał Judasz. Bicie kukły wzorowanej wyglądem na Chasydzkim Żydzie jednoznacznie nawołuje do nienawiści narodowościowej.
PISoBOLSZEWICKIE sługusy PUTLERA w akcji.Rozsławiają bolandię na wszystkich kontynentach.
Aby nie wpaść w paranoję, tradycja ta może prymitywna, czasem głupia , może śmeszna trwała od XVIII wieku a więc znęcanie się nad biednym Judaszem trwało ponad 200 lat. Widzę w tym bardziej element ludowej powtarzam głupiej tradycji niż obrażanie współczesnych Żydów. Co dla mnie jest istotne oczywiście zamiast obrócić to w żart powstał niesamowity jak zawsze jazgot potępienia najpierw oczywiście w TVN 24, nieco mniejszy w Polsacie oraz oczywiście w Izraelu. Zwykła prowokacja skąd tyle nagrań i filmów z tej zabawy, głównie dzieci w małe zabitej dechami mieście, skąd od razu ostra reakcja za strony ambasady i państwa Izrael. Naprawdę kiedy w tym czasie islamscy zbrodniarze na Cejlonie zamordowali w kościołach ponad 300 zaś ciężko ranili ponad 500 chrześcijan dla TVN najważniejszym wydarzeniem Świąt Wielkanocnych bała była zabawa w zabicie kukły Judasza co pokazywali nieustannie niż straszna, niewyobrażalna wręcz tragedia niewinnych ludzi w dawnym Cejlonie co potraktowano jedynie jako informację, incydent w trakcie mszy Wielkanocnych i hotelach. Myślę jednak że prokuratorzy, ludzie wykształceni, poważni potrafią odróżnić prymitywną zabawę od obrażania innych nacji, Żydów i potraktu ją ten incydent z przymróżeniem oka, a nie jako obrażanie innych nacji, mimo zmasowanego ataku libertyńskich mediów, jak TVN, niektórych dziennikarzy, czy wybitnych profesorów jak np. Krzemiński czy wielu innych którzy traktują ten jednostkowy wybryk jako atak nacjonalistyczny na wszystkich Izraelitów szczególnie że pan Judasz i wszyscy na tym terenie dawnego Izraela byli Żydami, łącznie a może przede wszystkim z naszym Odkupicielem którego zdradził nasz bohater zdrajca.
Tu się nie ma co przyglądać szanowna prokuraturo!Jeżeli tę kukłę jakiegoś Judasza bezcześcili katolicy (wygląda że tak), to wydaje mi się, że prokurator najpierw powinien ich wszystkich skierować na przymusowe badania psychiatryczne bo to oznacza jakąś paranoję. Przecież gdyby tenże Judasz nie zdradził - Jezus nie zginąłby na krzyżu, nie miałby okazji zmartwychwstać itd. itp. czyli nie byłoby tych wszystkich wierzeń, nie byłoby tej całej religii opartej na męce tegoż Jezusa. To jest chore!
Gosiu za to cała PISoBOLSZEWICKA szczujnia zamarła. I jak przystało na miłosiernych samarytan nadawali tylko przekaz z masakry w Nowej Zelandi. Mniej tvn i niech ktoś zmieni ci pampersa bo cię za mocno uwiera.
Jednostkowy wybryk? Incydent? A to ciekawe. Idąc tym tropem rozumowania, jakiekolwiek kradzieże, pobicia, kibolskie zadymy gwałty czy nawet morderstwa, jeśli to był "jednostkowy wybryk" lub "incydent" (cokolwiek to by znaczyło - ktoś dopuściłby się ich jako pierwszy, ewentualnie wystąpiłyby w jakimś miejscu po raz pierwszy?) prokuratura powinna potraktować z przymrużeniem oka? Czyn opisany w KK jest czynem opisanym w KK i prokurator bada, czy konkretnie oznaczona osoba zrealizowała znamiona czynu, czy można przypisać jej winę w trakcie jego popełnienia, czy stopień społecznej szkodliwości był odpowiednio wysoki itp. Jeśli te okoliczności są spełnione, to żaden prokurator nie powinien nikomu odpuszczać, dlatego że "to był incydent". Zwłaszcza, że miał tak dużą społeczną nośność - nie w tym wymiarze ogólnopolskim czy nawet światowym, tylko konkretnym, lokalnym, "tu i teraz", bo przecież dzieciarnia waliła tego "Judasza" ile wlazło, a od namiętnego filmowania tego niewinnego incydentu pewnie w tym miasteczku padła niejedna bateria w telefonie...
A co z topieniem marzanny? zabronić bo to seksizm, nienawiść, zwyrodnienie ...
Bla bla bla... najlepsi są tacy, którzy wymyślają sto innych tematów uciekając od sedna wątku. W ten sposób szukają wytlumaczenia.Marzanna jest wyimaginowana i nikt nie zabił 3 mln Marzann w obozach koncentracyjnych. Nikt też na świecie nie oskarża Polaków o robienie krzywdy Marzannie podczas 2 wojny światowej.Natomiast o wydawanie Żydów Niemcom się nas oskarża. Więc skoro dbamy o nasz wizerunek i promujemy bohaterów, którzy ratowali Żydów takich jak Rodzina Ulmów czy Irena Sendlerowa to po co srać we własne gniazdo i palić kukłę Żyda Chasydzkiego? Polacy są zyczajnie mało świadomi tego co się wokół nich dzieje i jak kreuje się wizerunek własnego narodu. Dlatego jesteśmy biedni kulturowo i finansowo. Przecież Te dzieci biegnące z kijami na filmie przypominają scenę z jakiegos Afrykańskiego kraju 3-go świata. PS. Topienie marzanny jest już od jakiegoś czasu zakazane. Więc pudło!
"...Jedną z osób, które przyglądały się tym „obrzędom” był m.in. Mariusz Trojak, wicestarosta jarosławski - działacz Solidarnej Polski, jej lokalny koordynator – partii Zbigniewa Ziobry..." "Ziobrowa" prokuratura winna się szczególnie przyjrzeć tej urzędowej osobie nie reagującej na dokonywane przestępstwo z art. 257 kk!
bardziej się uśmiałem jak to zobaczyłem , antysemityzm w Polsce wybaczcie chyba w Niemczech czy w Francji bo tam już klęczą przed islamem a w Polsce jak tam w Polsce jeszcze dosyć facetów z testosteronem w nadmiarze Witamy w Polsce gdzie jeszcze wiosna pachnie wiosną a nie biedroniem i o to chodzi Polacy...
Dlatego polaków z testosteronem na zachodzie zatrudniają do zadzenia drzewek, zbiorów szparagów itd. Rosyjskie myślenie, stawiające siłe fizyczną na pierwszym miejscu.
Zdawało mi sie ze bili Judasza w piątek a nie w sobote ,kto to pisze szanowna redakcjo
PISoBOLSZWICKA chuć aby nie chciała lokatorki pałacu pogonić. Swoją drogą bardzo musi jej być miło jak czyta te empatyczne komenty wyborców męża he he.
Ciekawe kiedy żydzi i lewacy oburzą się i będą żądać kar dla osób chodzących na pasterkę lub święcić koszyczek w wielkanoc, przecież to też tradycja z którą trzeba walczyć i nawiązuje do żydów.
Ciejawe kiedy Polacy w koncu zmądrzeją.
Zgaduję : jak PISoBOLSZEWII skończy się kasa ?
" Legia" co ma przysłowiowy" piernik do wiatraka" ?PO prostu , brak ci rzeczowych argumentów , to ogarnie ciebie bezsilność i wciekłość i stąd to wciekłe pisanie
Trafne i słuszna uwaga . I znowu , brak argumentów przeróżnym liberałom i lewakom i wciekłe pisanie byle czego.
Tak oto żydzi chcą wymóc zmiany w swojej wstydliwej historii.Czy Judasz był żydem ? Był !Czy Judasz wydał Jezusa ? Wydał !Czy dla żydów to jest niewygodne ? Jest !Czy wieszanie Judasza w wielu krajach jest tradycją ? Jest !To dlaczego żydzi tylko w Polsce podnoszą larum przy takich okazjach ? Bo wiedzą, że Polacy są na ich usługach !Dlaczego po takich inscenizacjach w wielu krajach nie ma o tym wzmianki w tv ? Bo tam żydzi nie maja takich wpływów jak u nas.Dlaczego nikt nie jest w stanie w naszym kraju powiedzieć żydom, że u siebie robią to samo, że mordują niewinnych palestyńczyków lub po prostu powiedzieć im odp*****l.... się od Polski ?
Dlaczego to "ŻP" tylko reklamuje lewaka Siekierskiego , tym samym promując sobie przyjaznych kandydatów' to nie fair
Bo prawacy myślą jak deweloper z Żoliborza że im się wszystko należy he he darmo.
Niech teraz mieszkańcy podziękują gazecie Ekspres Jarosławski za zrobienie wielkiej afery z niczego. Ta gazeta nie ma żadnych skrupułów, aż wstyd
Jeszcze niech się zainteresuje tym pisiorem Klarenbachem. https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/judasz-kukla-bicie-w-pruchniku-adrian-klarenbach-z-tvp-info-kontra-joachim-brudzinski-na-twitterze
" Prokuratura chce bowiem ustalić, jaki charakter miała pruchnicka inscenizacja, rozpoznając sprawę pod kątem popełnienia przestępstwa. " OTÓŻ OPOWIADAM , INSCENIZACJA MIAŁA CHARAKTER RELIGIJNY I NAWET TZW. "SĘDZIOWSKA KASTA " POPIERAJĄCA CZĘSTO po NIE MOŻE ZAPRZECZYĆ ,ZE JUDASZ JAK POZOSTAŁYCH 11 -TU APOSTOŁÓW BYŁO PO PROSTU ZYDAMI .
Gdybyś poczytał trochę wiedziałbyś, że wizerunek Żyda Chasydzkiego z pejsami kapeluszem lub charakterystyczną czapką powstał o wiele później niż istniał Judasz. Bicie kukły wzorowanej wyglądem na Chasydzkim Żydzie jednoznacznie nawołuje do nienawiści narodowościowej.