Minimum 100 zł brutto podwyżki żądają związkowcy w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu. Władze zakładu proponują o połowę mniej plus dodatkowe pieniądze dla najlepiej pracujących.
Spór zbiorowy w PWiK rozpoczął się na początku stycznia. Związki zawodowe, które do niego przystąpiły, oczekują podwyżek w wysokości minimum 100 zł. Rokowania trwały do marca, ale nie przyniosły rezultatu. W miniony piątek, 20 marca, rozpoczęła się akcja protestacyjna. Na początek została oflagowana siedziba zakładu. Teraz przyjdzie czas na mediacje pomiędzy związkami a zarządem firmy. – Mam nadzieję, że się porozumiemy – mówi zastępca przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w PWiK Maciej Kalnicki.

fot.Paweł Bugira
– Jeśli zgodzimy się na 100 złotych dla wszystkich, niemożliwe będzie przeprowadzenie ocen, a uznaliśmy, że są one potrzebne – mówi Marian Tomaka, wiceprezes ds. technicznych PWiK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Napijcie się barany zimnej wody i ochłonijcie :)
podwyzsza nam wode to beda mieli na podwyzki
wstydu nie maja,i tak maja najlepsze warunki z wszystkich spolek miejskich,najdrozsza woda wiec mysla ze nalezy sie podwyzka,jak walczyc to o kilka setek a nie o jedna
Cytat z Nowin :" Na podium również Mariusz Tkacz, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, który otrzymał 115 665 złotych."Zabierzcie prezesowi i podzielcie między siebie a będziecie mieć podwyżkę.Ponad 9500 zł prezesowi , a mógł by zarabiać 4000 lub 5000 zł :-)
Napijcie się barany zimnej wody i ochłonijcie :)
podwyzsza nam wode to beda mieli na podwyzki
A Ty prz*jeb baranem w sciane!