Reklama

Protest w wodociągach. Związkowcy żądają podwyżek

24/03/2015 17:27

Minimum 100 zł brutto podwyżki żądają związkowcy w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu. Władze zakładu proponują o połowę mniej plus dodatkowe pieniądze dla najlepiej pracujących.

Spór zbiorowy w PWiK rozpoczął się na początku stycznia. Związki zawodowe, które do niego przystąpiły, oczekują podwyżek w wysokości minimum 100 zł. Rokowania trwały do marca, ale nie przyniosły rezultatu. W miniony piątek, 20 marca, rozpoczęła się akcja protestacyjna. Na początek została oflagowana siedziba zakładu. Teraz przyjdzie czas na mediacje pomiędzy związkami a zarządem firmy. – Mam nadzieję, że się porozumiemy – mówi zastępca przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w PWiK Maciej Kalnicki.


fot.Paweł Bugira
– Jeśli zgodzimy się na 100 złotych dla wszystkich, niemożliwe będzie przeprowadzenie ocen, a uznaliśmy, że są one potrzebne – mówi Marian Tomaka, wiceprezes ds. technicznych PWiK.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    batr - niezalogowany 2015-03-24 19:15:02

    Napijcie się barany zimnej wody i ochłonijcie :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bono - niezalogowany 2015-03-24 21:35:54

    podwyzsza nam wode to beda mieli na podwyzki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    khaki - niezalogowany 2015-03-24 22:05:56

    A Ty prz*jeb baranem w sciane!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama