Nie ustają protesty w ramach ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W czwartek, 29 października, odbyła się alternatywna manifestacja. Była spokojna, cicha i niezbyt liczna.
Pokojowy „spacer sprzeciwu” wobec „rządów i dyktatury PiS” rozpoczął się o 18.30 na Rynku przed urzędem miejskim.
„Chcemy zrobić pokojowy spacer i sprzeciwić się narzucanej dyktaturze, budowaniu coraz silniejszych podziałów, skłócaniu społeczeństwa!” – zachęcał do wzięcia w nim udziału radny miejski Marcin Kowalski (Wspólnie dla Przemyśla). „Pamiętajcie[paywall] ponad podziałami możemy przenosić́ góry, pokażmy jako mieszkańcy Przemyśla, że w tak trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć ramię w ramię” – dodał.
Ideą był pokojowy przemarsz ulicami miasta z biało-czerwonymi flagami, bez żadnych okrzyków, a przede wszystkim bez wulgaryzmów. I tak było. O ile jednak wydarzenie odnotowało spore zasięgi w internecie, to już w rzeczywistości zgromadziło dużo mniej uczestników. Wzięło w nim udział ok. 30 osób. Nie wznoszono żadnych haseł. Jedynie konferansjer spokojnym głosem przypominał o idei wydarzenia. – Nie bać się PiS. Partie przemijają. Polska jest nasza, Przemyśl jest nasz. To nasze wspólne dobro, wszyscy jesteśmy Polakami – mówił.
Zapewniał też, że uczestnicy solidaryzują się z postulatami kobiet, jednak nie zgadzają się na agresywne zachowania, jakie mają miejsce podczas ich protestów. W tym czasie trwał także Strajk Kobiet. Tego dnia jego uczestnicy udali się na Zasanie. Protest odbywał się każdego dnia, z wyjątkiem soboty i niedzieli 31 października i 1 listopada.
pb
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hm, jak zwykle tłumy kobiet i to same panie co widać na zdjęciu, gratulacje dla organizatorów, sukces, tak trzymać
To nie są tylko zbuntowane dzieciaki.Jest tak jak krzyczą.to jest ich rewolucja.Nawet jak zakończa się demonstracje ,ona będzie, pod tym względem nie uda się jej stłamsić.Już mają swojego Wałęsę w spódnicy.Obecni politycy chcący w tym uczestniczyć są spychani na pobocze i nie maja możliwości protesty te zawłaszczyć.Hołownie też pognali.To jest prawdziwy bunt młodych ,a to jest pojęcie dużo szersze niż protest.Jest wymierzony przeciw wszystkiemu z czym mamy do czynienia ze strony władzy. Jest systemowy.Widać już panikę w obozie rządzącym.Pierwsze szczury uciekają z pokładu partyjnego a pozostałe zaczynają się mocno żreć między sobą ,byle przetrwać.Izolacja społeczeństwa też nic nie da.To jest pokolenie komunikatórw i internetu .I to internet rozłoży na łopatki tą władzę.Dziadek mój nazywa to pełzającą rewolucją na wszystkich możliwych płaszczyznach .
Tadeuszu,zycze Ci duzo zdrowia. Mam nadzieje ,ze Cie tam nie bylo i nie bedzie. Ja sie nie wybieram,bo chce poprostu zyc. Bo zycie jest piekne i umierac za idealy..... Nie jestem lekarzemale komus w koncu trzeba zaufac. Wszyscy lekarze na wielu stronach wypowiadaja sie,ze tak czy siak jest to ogromne ryzyko.Wybieram bezpieczny i cieply kat.
Tak się kończy władza tych pisiorow! Już dawno stracili kontakt z rzeczywistością,odbijają się jak pijany od ściany i wmawiają że panują nad sytuacją! Nic już ich nie uratuje żadne plusy bo kasa pusta i nawet ciemny lud Podkarpacia to widzi !
Są tacy co lubią zgniliznę.A najlepieej czują się jak szczury w zamkniętej klatce.Byle micha była pełna.Każdy ale to każdy człowiek ma wybór i może żyć jak chce.Drogi do szczęścia są różne tak jak rodzaje tegoż szczęścia
Ten ciemny lud jest mądrzejszy bardziej niż tobie się wydaje powiem wam tylko pajace że komuna się skończyła i po prostu wam jest źle ale jeszcze trochę i piekło was pochłonie...
I znowu jakiś imbecyl się odezwał, piekło już jest tu i teraz a zgotowali go nie komuniści a pislamisci ! Czort z tobą! Amen
Coz Tadeuszu ,to chyba aluzja o mnie. Jak to napisales,ze kazdy ma wybor. Taki jest wlasnie moj. Wybieram cieply kat. Nie jestem szczurem ,jestem kobieta,ale rozsadna i tez jestem za wolnoscia ale ta madra. Kto tak powiedzial ?
Należysz do osób które rezygnuja z wolności w imie bezpieczeństwa.Ale nasze niedaleka przeszłość uczy nas,że ci co dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnuja z podstawowej wolnosci w krótkim okresie czasu traca tak bezpieczeństwo jak też wolnośc.Jako Polacy przerabialiśmy to wielokrotnie.Nie można oddawać wolności za bezpieczeństwo.To się zawsze mści i nie ma się ani jednego ani drugiego.Zawsze zostawia po sobie zgliszcza moralne jak też inne tragedie
Tadeuszu,ja swojego syna nie wysle,a jesli Ty wuslesz swoja corke...No coz,nie mam na to wplywu,bo to Twoja decyzja. Ale pamietaj,ze dla tej wolnosci poswiecasz rodzine. A dla mnie rodzina jest najwieksza wartoscia.I prosze,przemysl to,bo tak naprawde nie wiesz czy wolnosc za ktora chcesz narazac swoje zycie i zdrowie i swoich najblizszych jest ta madra wolnoscia. Bo ja tak do konca tego nie jestem pewna. Wiec za jaka wolnoscia.....?
Style books are brimming with the latest trends and designs of Mens Blazer! <a href="https://www.justamericanjackets.com/category/black-friday-sale/"> Black friday leather jacket </a> TheJust American is your go-to point for all versatile and flexible collections. From celebrity inspired to chic looking, you can find what suits you best in seconds with our easy tools!
Black is the color for everyone, Men and women always have a top which is black, [url=https://www.americanjacketstore.com/product-category/men-blazers/] Men Blazers [/url] with collection of great apparels the black leather jacket always takes the recommendation. The shiny and tough look of the jacket is cherry on top on each outfit.
The writer makes a very good point in this post. I'm really impressed to read this blog and it's comparable to Blazer For Men articles. I'm so glad to read this article.
It was really bad day. But i appreciate your work you keep sharing informative and trending content keep it up.! Regards, Pay To Write Research Paper
[Cash for Cars Gympie](https://www.allcarremoval.com.au/cash-for-cars-gympie/) offers fast, easy, and reliable free car removal services in Gympie and the surrounding area.
Cash for Cars Gympie offers fast, easy, and reliable free car removal services in Gympie and the surrounding area.
Hm, jak zwykle tłumy kobiet i to same panie co widać na zdjęciu, gratulacje dla organizatorów, sukces, tak trzymać
To nie są tylko zbuntowane dzieciaki.Jest tak jak krzyczą.to jest ich rewolucja.Nawet jak zakończa się demonstracje ,ona będzie, pod tym względem nie uda się jej stłamsić.Już mają swojego Wałęsę w spódnicy.Obecni politycy chcący w tym uczestniczyć są spychani na pobocze i nie maja możliwości protesty te zawłaszczyć.Hołownie też pognali.To jest prawdziwy bunt młodych ,a to jest pojęcie dużo szersze niż protest.Jest wymierzony przeciw wszystkiemu z czym mamy do czynienia ze strony władzy. Jest systemowy.Widać już panikę w obozie rządzącym.Pierwsze szczury uciekają z pokładu partyjnego a pozostałe zaczynają się mocno żreć między sobą ,byle przetrwać.Izolacja społeczeństwa też nic nie da.To jest pokolenie komunikatórw i internetu .I to internet rozłoży na łopatki tą władzę.Dziadek mój nazywa to pełzającą rewolucją na wszystkich możliwych płaszczyznach .
Tadeuszu,zycze Ci duzo zdrowia. Mam nadzieje ,ze Cie tam nie bylo i nie bedzie. Ja sie nie wybieram,bo chce poprostu zyc. Bo zycie jest piekne i umierac za idealy..... Nie jestem lekarzemale komus w koncu trzeba zaufac. Wszyscy lekarze na wielu stronach wypowiadaja sie,ze tak czy siak jest to ogromne ryzyko.Wybieram bezpieczny i cieply kat.