Reklama

Protestów ciąg dalszy [ZDJĘCIA]

05/11/2020 06:27

Nie ustają protesty w ramach ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W czwartek, 29 października, odbyła się alternatywna manifestacja. Była spokojna, cicha i niezbyt liczna.

Pokojowy „spacer sprzeciwu” wobec „rządów i dyktatury PiS” rozpoczął się o 18.30 na Rynku przed urzędem miejskim.

„Chcemy zrobić pokojowy spacer i sprzeciwić się narzucanej dyktaturze, budowaniu coraz silniejszych podziałów, skłócaniu społeczeństwa!” – zachęcał do wzięcia w nim udziału radny miejski Marcin Kowalski (Wspólnie dla Przemyśla). „Pamiętajcie[paywall] ponad podziałami możemy przenosić́ góry, pokażmy jako mieszkańcy Przemyśla, że w tak trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć ramię w ramię” – dodał.

Reklama

Ideą był pokojowy przemarsz ulicami miasta z biało-czerwonymi flagami, bez żadnych okrzyków, a przede wszystkim bez wulgaryzmów. I tak było. O ile jednak wydarzenie odnotowało spore zasięgi w internecie, to już w rzeczywistości zgromadziło dużo mniej uczestników. Wzięło w nim udział ok. 30 osób. Nie wznoszono żadnych haseł. Jedynie konferansjer spokojnym głosem przypominał o idei wydarzenia. – Nie bać się PiS. Partie przemijają. Polska jest nasza, Przemyśl jest nasz. To nasze wspólne dobro, wszyscy jesteśmy Polakami – mówił.

Zapewniał też, że uczestnicy solidaryzują się z postulatami kobiet, jednak nie zgadzają się na agresywne zachowania, jakie mają miejsce podczas ich protestów. W tym czasie trwał także Strajk Kobiet. Tego dnia jego uczestnicy udali się na Zasanie. Protest odbywał się każdego dnia, z wyjątkiem soboty i niedzieli 31 października i 1 listopada.

Reklama


pb

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2020-11-05 07:49:16

    Hm, jak zwykle tłumy  kobiet   i to same panie co widać na zdjęciu,  gratulacje dla organizatorów, sukces, tak trzymać 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-11-05 07:59:36

    To nie są tylko zbuntowane dzieciaki.Jest tak jak krzyczą.to jest ich rewolucja.Nawet jak zakończa się demonstracje ,ona będzie, pod tym względem nie uda się jej stłamsić.Już mają swojego Wałęsę w spódnicy.Obecni politycy chcący w tym uczestniczyć są spychani na pobocze i nie maja możliwości protesty te zawłaszczyć.Hołownie też pognali.To jest prawdziwy bunt młodych ,a to jest pojęcie dużo szersze niż protest.Jest wymierzony przeciw wszystkiemu z czym mamy do czynienia ze strony władzy. Jest systemowy.Widać już panikę w obozie rządzącym.Pierwsze szczury uciekają z pokładu partyjnego a pozostałe zaczynają się mocno żreć między sobą ,byle przetrwać.Izolacja  społeczeństwa też nic nie da.To jest pokolenie komunikatórw i internetu .I to internet rozłoży na łopatki tą władzę.Dziadek mój nazywa to pełzającą rewolucją na wszystkich możliwych płaszczyznach .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bosto - niezalogowany 2020-11-05 08:29:54

    Tadeuszu,zycze Ci duzo zdrowia. Mam nadzieje ,ze Cie tam nie bylo i nie bedzie. Ja sie nie wybieram,bo chce poprostu zyc. Bo zycie jest piekne i umierac za idealy..... Nie jestem lekarzemale komus w koncu trzeba zaufac. Wszyscy lekarze na wielu stronach wypowiadaja sie,ze tak czy siak  jest to ogromne  ryzyko.Wybieram bezpieczny i cieply kat.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości