Reklama

Przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w mieście

16/03/2016 19:15

10 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Przeworska, podczas której podjęte zostały trzy uchwały dotyczące dzierżawy gruntów przy ul. Gorliczyńskiej. Powodem jest zainteresowanie tym obszarem zewnętrznych inwestorów.

Wynikiem negocjacji burmistrza Przeworska Leszka Kisiela z przedsiębiorcami z województwa mazowieckiego było złożenie przez nich wniosków o wydzierżawienie działek na terenie miasta, każda o powierzchni ok. 1 ha. Zakresem ich działalności[paywall] miałaby być:  produkcja opraw oświetleniowych typu led, produkcja ekologicznych, hybrydowych elektrowni ,,hed” oraz produkcja energooszczędnych urządzeń do zasilania obwodów oświetleniowych, mających zastosowanie w zasilaniu oświetlenia ulicznego, parków, magazynów, hal produkcyjnych oraz we wszelkich dużych obiektach użyteczności publicznej. Inwestorzy planują uzyskać dofinansowanie na realizację swoich projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. 

– Pozyskiwanie inwestorów i rozwój przeworskiej gospodarki są dla nas priorytetem – zaznacza burmistrz Leszek Kisiel. – Liczę, że te inicjatywy gospodarcze uzyskają zewnętrzne dofinansowanie i przyczynią się do ożywienia rynku gospodarczego naszego miasta. Musimy jednak cierpliwie czekać na efekty dalszych działań inwestorów – przyznaje burmistrz.

Reklama


fot.Barbara Chmura
Burmistrz Leszek Kisiel podkreślił, że pozyskanie inwestorów i rozwój przeworskiej gospodarki są priorytetem.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama