20 listopada – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – poświęcono najmłodszym. Przeworskie przedszkolaki przez cały dzień poznawały przysługujące im prawa, a potem barwnym korowodem ruszyły w miasto.
Maluchy z Przedszkoli Miejskich nr 2 i 3, zaopatrzone w balony, transparenty z wypisanymi prawami najmłodszych (i nie tylko), wesoło dmuchające w trąbki przeszły przed budynek urzędu miasta. Tam powitali ich burmistrz Leszek Kisiel i sekretarz miasta Agnieszka Zakrzewska, na których ręce przedszkolaki złożyły wypisane przez siebie prawa, spostrzeżenia i propozycje. Zostaną one wyeksponowane na tablicy informacyjnej urzędu. W zamian otrzymały drobne słodkości.
Warto pamiętać, że prawa zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka dotyczą każdego od chwili narodzin, a maluchy chronione są także przez Konwencję o Prawach Dziecka, uchwaloną z inicjatywy Polski 20 listopada 1986 roku i podpisaną przez wszystkie państwa świata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze