Konrad Sawiński przestał pełnić funkcję naczelnika wydziału rozwoju i promocji powiatu jarosławskiego. Będzie się zajmował wyłącznie promocją jako główny specjalista w tym zakresie. Nad całym wydziałem będzie czuwać Elżbieta Pazyniak, wybrana początkiem kwietnia na funkcję naczelnika.
Przez ostatnie lata wydział był traktowany po macoszemu i często pełnił rolę miejsca „zsyłki” dla pracowników z innych wydziałów. Teraz, jak zapowiada starosta Tadeusz Chrzan, ma się to zmienić. Według niego[paywall] wydział czeka wiele zadań, a w takiej formie, jak do tej pory, nie był przygotowany do ich realizacji. – W wydziale nie ma osób dobrze władających językami, a przecież w jego kompetencjach leży między innymi prowadzenie spraw w zakresie współpracy zagranicznej – wymienia starosta. Wprowadzane zmiany mają doprowadzić do stworzenia sprawnie działającej jednostki zajmującej się dosyć dużym zakresem spraw. Dlatego powołany już w tej kadencji naczelnik stracił funkcję. Według T. Chrzana nie należy tego rozumieć jako odwołanie byłego naczelnika. Bardziej jako reorganizację i rozbudowę wydziału. K. Sawiński będzie się dalej zajmował promocją powiatu, a E. Pazyniak będzie czuwać nad całością, zwracając szczególną uwagę na zakres zadań dotyczących rozwoju, w tym współpracy zagranicznej i pozyskiwania pieniędzy zewnętrznych.
Obecnie w wydziale pracuje 5 osób. Z założeń przedstawianych przez starostę wynika, że powinny się tam pojawić osoby sprawnie poruszające się w kontaktach zagranicznych. Czy przyjdą nowi, czy należy się spodziewać wymiany z już pracującymi w wydziale na razie nie wiadomo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Dobra zmiana" w natarciu cd. żona kolegi na naczelnika. A co? nie damy rady?
"Dobra zmiana" w natarciu cd. żona kolegi na naczelnika. A co? nie damy rady?
damy radę biznes jest biznes
DAMY RADE