Fundacja Życia Podkarpackiego „Podaruj dzieciom radość” jest organizacją pożytku publicznego działającą od 2007 roku, głównie na terenie Przemyśla oraz powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego. Specjalizuje się w pomocy dzieciom chorym, wymagającym terapii i wykluczonym z powodów ekonomicznych. Przez 16 lat pomogła 760 z nich.
Od 17 lat niesiemy pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin nisko uposażonych, dotkniętych patologiami społecznymi, sierotom, dotkniętym kalectwem, dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, szczególnie uzdolnionej, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, z ubogich rodzin wielodzietnych, dzieciom i młodzieży szkół polskich poza granicami Rzeczpospolitej, a także wspieramy i promujemy wymianę kulturowo-edukacyjno-sportową dzieci i młodzieży z Polski z dziećmi i młodzieżą z innych państw.
Dzięki inicjatywie pracowników i dziennikarzy „Życia Przemyskiego” (po reformie administracyjnej kraju w 1999 i likwidacji województwa przemyskiego tygodnik ukazuje się pod nazwą „Życie Podkarpackie”) powstały w latach 80. ubiegłego stulecia dwa przedszkola, które do dzisiaj noszą miano Czytelników Życia Przemyskiego.
Akcje charytatywne organizowane przez Fundację ŻP wpisały się na stałe w kalendarz znaczących wydarzeń w Przemyślu. Wszystkie pikniki i turnieje sportowe nie miałyby jednak szans realizacji bez darczyńców, ludzi dobrej woli, setek, a na przestrzeni lat tysięcy często anonimowych wolontariuszy.
Fundacja Życia Podkarpackiego się nie zatrzymuje. Nadal jest wiele osób, które potrzebują naszego wsparcia.
Wspólnie podarujmy dzieciom radość.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze