Reklama

Przemierzą na dwóch kółkach 3500 kilometrów wzdłuż granic Polski

Podjęli się karkołomnego wyzwania, by pomóc dzieciakom wymagającym kosztownej rehabilitacji. Dzielni rowerzyści wystartowali z Jarosławia dokładnie w Dzień Dziecka. Żegnano ich, trzymając kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.

Za szlachetną i niełatwą w realizacji inicjatywą pod hasłem I Charytatywny Rajd Rowerowy Wokół Granic Polski stoją: Bernadetta Kiper i Adam Cynk. To wyjątkowe przedsięwzięcie, w którym nie chodzi tylko o adrenalinę i radość z przemierzania kraju na dwóch kółkach. Misją pomysłodawców jest wsparcie rehabilitacji kilkorga chorych dzieci. Do cyklistów w każdym momencie dołączyć może każdy chętny i przemierzyć z nimi dogodny dla siebie etap. To będzie dla nich ważny gest. Na starcie z jarosławskiego Rynku uczestników pożegnał burmistrz Marcin Nazarewicz. Chwilę później wyruszyli oni w liczącą 3500 kilometrów podróż wzdłuż granic Polski, otrzymując błogosławieństwo od o. Pawła Pobuty. Cel, jaki im przyświeca, można wesprzeć, wpłacając datki na konto zrzutki, która trwa na portalu www.zrzutka.pl. Wystarczy wystukać nazwę I Rajd charytatywny „Rowerem dookoła Polski” lub wejść bezpośrednio na adres zbiórki poprzez link: https://zrzutka.pl/dvx2yf.

Bernadetta i Adam wyznaczyli sobie 4 etapy trasy. Granica wschodnia kraju dedykowana jest Fabianowi Zającowi, który cierpi na autyzm i jest dzieckiem niemówiącym. Granica północna to trasa dla Karola i Dominika Miszczyków, którzy zmagają się ze stwardnieniem guzowatym. Trasa wiodąca granicą zachodnią dedykowana jest Jagódce Winiarz, od urodzenia cierpiącej na padaczkę lekooporną, mózgowe porażenie dziecięce, obniżone napięcie mięśniowe i zaburzenia rozwoju. Wzdłuż granicy południowej pojadą dla Wiktorii Cieślak, chorującej na zespół Cri du Chat, zespół Tetralogia Falota oraz Dandy Walker.

Reklama

Na trasie rajdu uczestnicy korzystać będą z gościnności i życzliwości różnych polskich gmin i miast, takich jak: Werhrata, Dorohusk, Janów Podlaski, Puck, Ustka, Goleniów, Kostrzyn nad Odrą, Brody, Pieńsk, Piechowice, Głuszczyca Górna, Międzylesie, Krzyżanowice, Zawoja, Jurgów czy Muszyna. Nie tylko zorganizowały one noclegi, ale je też opłaciły.

Niestrudzonych rowerzystów, którzy przejadą całą trasę, wspierać będą przyjaciele. Trzymamy kciuki i zachęcamy do finansowego wsparcia akcji, który będzie dla rowerzystów najpiękniejszym wynagrodzeniem ich wysiłków.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/06/2024 15:09
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    BerniK 2024-06-19 19:28:07

    Pozdrawiamy z trasy ,2300 km za nami i przejechane 3 granicę.Przed nami Południowa część kraju od Opolszczyzny do Jarosławia. Dziękujemy za rzetelny artykuł

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama