Przestawiciele grupy Antyfaszystowski Przemyśl zapalili znicze i złożyli kwiaty przed pomnikiem Orląt Przemyskich.
– Chcemy również podkreślić, że powstanie wymierzone było przeciw hitlerowskiemu okupantowi. Oddaliśmy hołd bohaterom, pamiętając, że ich walka to był przykład romantycznego zrywu, oporu przeciwko faszyzmowi i nazizmowi – mówi przedstawiciel grupy.
– Sprzeciwiamy się wszelkim ruchom totalitarnym, dlatego od niedawna na naszych ulicach można zobaczyć też wlepy przygotowane przez naszych przyjaciół reprezentujących nurt socjalizmu niepodległościowego, na których przekreślony jest symbol zarówno swastyki, jak i sierpa z młotem – zaznacza. san
Brawo
Super akcja!