Reklama

Przemyscy piłkarze ręczni później w Żukowie

W 18. kolejce spotkań piłkarze ręczni ORLEN Upstream SRS Przemyśl mieli gościć na parkiecie w malowniczym Żukowie, miejscowości między Kartuzami a Gdańskim. Dzięki przychylności ekipy SPR GKS Autoinwest i Związku Piłki Ręcznej w Polsce, spotkanie zostało jednak przełożone na 9 kwietnia br. Powodem jest spore zaangażowanie przemyskich szczypiornistów w pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy.

O ich wkładzie w liście otwartym wspomnieli nawet wiceprezes Rady Ministrów Piotr Gliński oraz minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. W dokumencie zwrócili się z prośbą do polskiego środowiska sportowego o wsparcie wolontariatu w ramach pomocy ofiarom wojny.

„(…) Środowisko piłki ręcznej wielokrotnie udowadniało, że wśród wyznawanych przez nie wartości jest wzajemna pomoc i niesienie wsparcia tym, którzy go potrzebują. Jako pierwsi, bo od początku trwania konfliktu, bardzo mocno w wolontariat zaangażowali się zawodnicy zespołu Ligi Centralnej – SRS Orlen Upstream Przemyśl. Klub podjął decyzję o przełożeniu najbliższego spotkania 18 kolejki. Nadchodzący weekend będzie dla nich już trzecim tygodniem czynnej pomocy ofiarom wojny w Ukrainie[paywall] (...)” – można m.in. przeczytać w liście.

Reklama

Przemyślanie, oprócz pomocy typowo fizycznej, starają się także na wszelkie sposoby zdobyć środki na pomoc rzeczową.

Jak poinformował prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Przemyśl Robert Skawiński, dzięki znakomitej współpracy z jednym ze sponsorów zespołu piłki ręcznej – firmie PZU, udało się zdobyć: 1 tys. 400 klapek, 500 koców, 500 poduszek, 2 tys. szczoteczek i past do zębów czy 4 pralko-suszarki. Wszystko natychmiast zostało przekazane potrzebującym.

Bez większych niespodzianek

Tymczasem w miniony weekend (12 – 13 marca br.) pozostałe zespoły Ligi Centralnej rozegrały swoje spotkania zgodnie z terminarzem. Większych niespodzianek nie było. No, chyba że za taką uznać porażkę w Sosnowcu trzeciej siły ligi, czyli Stali Gorzów Wielkopolski.

Tyle, że zespół ze Śląska ma na tyle spory potencjał, że wygrywanie z takimi ekipami jak Stal jest jak najbardziej w ich zasięgu. Całkiem niedawno o ich sile przekonali się zawodnicy ORLEN Upstream SRS Przemyśl, ulegając sosnowiczanom 40:35.

Reklama

19 marca br. podopieczni Przemysława Korobczaka wrócą do rywalizacji o mistrzowskie punkty. Ich rywalem w Legnicy będzie outsider tabeli Siódemka-Miedź.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama