Reklama

Przemyscy radni zgodzili się na połączenie szpitali

Podczas dzisiejszej (26 marca br.) przemyscy radni – niejednogłośnie – zgodzili się na wszczęcie procedur związanych z połączeniem Szpitala Miejskiego w Przemyślu z Wojewódzkim Szpitalem im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Za głosowali radni PiS, SLD i Porozumienia dla Przemyśla. Radni PO wstrzymali się od głosu.

To nie jest jeszcze ostateczna decyzja o połączeniu, bo zgodę na to muszą wyrazić jeszcze radni wojewódzcy. Daje jednak możliwość do wszczęcia procedur związanych z połączeniem. Wchłonięcie szpitala miejskiego przy ul. Słowackiego przez Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu miałoby nastąpić do końca br.
Pełniący obowiązki dyrektora szpitala miejskiego Maciej Lewicki stwierdził, że to najlepsze wyjście i krok w dobrym kierunku. Wątpliwości nie ma również prezydent miasta Robert Choma, twierdząc że to szans dla obu placówek medycznych w Przemyślu. Zaznaczył, że nie jest w stanie obecnie odpowiedzieć na pytanie, ile etatów będzie do zlikwidowania, ale nie ulega wątpliwości, że zwolnienia będą.
Przewodniczący Klubu Radnych PO Wojciech Błachowicz miał jednak spore wątpliwości, co do trybu przeprowadzenia tej operacji. – Nie było w tej kwestii żadnej debaty. Nic nie wiemy na temat rzeczywistej kondycji obu szpitali. A faktem jest, że jednostkę, która jest w kiepskiej kondycji finansowej łączymy z jednostką, która jest w jeszcze gorszej kondycji, która od lat nie potrafi sobie poradzić z ogromnym długiem. Obawiam się, że nawet marszałka województwa nie będzie stać na utrzymanie tego szpitala – stwierdził.
Podczas trwającej sesji przemyscy radni m.in. przyjęli jednogłośnie rezolucję w sprawie zwiększenia obecności wojska w Garnizonie Przemyśl.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ewka - niezalogowany 2015-03-26 17:03:42

    czy tylko Błachowicz myśli w na tym zapizdowiu?my  szpital miejski damy sobi radę sami a tem pozal się boze dyrektor niech się odp

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2015-03-26 17:28:59

    Przedruk z komentarzy pod poprzednim artykułem: kasander 31.183.226.249 1 godzinę temu >tak zadłużonego i rozrzutnego  jak Przemyśl miasta nie stać na utrzymanie tego typu placówki i kropka.< Czyli to prawda, że ludziom mydlono oczy (czytaj: oszukiwano nas wszystkich - kto oszukiwał?) ze względu na kampanię wyborczą. Czy to wina personelu, że mało pacjentów i sprzęt stary? Wracam do początkowego pytania - podczas trwania I wojny światowej (czyli sytuacja finansowa ekstremalnie trudna) - szpital funkcjonował. W czasach kapitalizmu 1918/39 - szpital funkcjonował. W czasie II wojny światowej 1939/45 (czyli sytuacja finansowa potwornie trudna) - szpital funkcjonował. W czasach komuny 1945/81 gdy na wszystko brakowało - szpital funkcjonował. W czasie "wojny polsko-polskiej" 1981/89 - szpital funkcjonował. W czasach nowego kapitalizmu 1989/2010 - szpital funkcjonował lepiej niż wojewódzki bo nawet się rozwijał i modernizował. W tym momencie - jak słusznie wówczas zauważali i przestrzegali znawcy zagadnień - jak tylko cywile się wezmą za szpital - szlag go trafi i….trafił.   Więc nasuwa się jednoznaczne pytanie - kto jest winien temu (personalnie i stanowiskowo), że dorobek tylu pokoleń ludzi, oddanych Przemyślowi i jego mieszkańcom - rozpie...... w dwa lata???!!! Co pacjenta obchodzi złe finansowanie przez jakieś NFZ? Skoro nie było NFZ i szpital funkcjonował to może trzeba NFZ zlikwidować? A może niech sobie w tym całym NFZ obniżą pensje o 90% i będą wtedy pieniądze na leczenie ludzi?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nick - niezalogowany 2015-03-26 21:15:14

    ty kasander to jestes trep na emeryturze 3x srednie zarobki .Szpital dobrze fukcjonowal jak za moje składki leczyl trepów na odciski . Jak się zaczela konkurencja z innymi państwowymi szpitalami to zaczela sie rownia pochyła jak sam piszes sprzęt stary i mało pacjentów -czy to się stało ostatnimi dwoma laty ? Zal bo sam pracuje w SzM 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama