W zakopiańskiej uroczystości odsłonięcia tablic poświęconych Kurierom Tatrzańskim wzięła udział kilkuosobowa delegacja z Przemyśla.
Impreza w typowo góralskiej scenerii odbyła się 29 października br. Najważniejszy moment przypadł na popołudnie. To wówczas zakopiańskimi Krupówkami na plac Niepodległości przemaszerowały poczty sztandarowe, Wojskowa Asysta Honorowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i pozostali uczestnicy wydarzenia. Tutaj doszło do[paywall] odsłonięcia tablic poświęconych Kurierom Tatrzańskim, wśród których widnieje nazwisko Wincentego Galicy.
Jak wiadomo, przemyski 5. batalion strzelców podhalańskich nosi imię jego bratanka – generała brygady Andrzeja Galicy. Z tego powodu pod Giewontem nie mogło zabraknąć przedstawicieli przemyskiej jednostki. Wystawili kompanię honorową, którą dowodził por. Piotr Hubiak, a batalion reprezentował także mjr Rafał Kluz, zastępca dowódcy jednostki, szef sztabu. Obecna była również pomysłodawczyni Jednostki Strzeleckiej 2009 przy II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu Halina Humnicka, emerytowana polonistka tejże szkoły.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze