Reklama

Przemyska delegacja na Ukrainie

Od 9 do 11 listopada br. zastępca prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak i sekretarz miasta Dariusz Łapa gościli na Ukrainie.

Odwiedzili w tym czasie trzy zaprzyjaźnione miasta: Truskawiec, Kamieniec Podolski i Lwów. – Celem wizyty było domówienie szczegółów dotyczących wspólnych projektów wspieranych przez Unię Europejską, a realizowanych w miastach partnerskich oraz nawiązanie wzajemnych kontaktów i zaprezentowanie strefy inwestycyjnej miasta Przemyśla – poinformował rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.

Przedstawiciele samorządu przekazali również materiały edukacyjne na ręce księdza biskupa Leona Dubrawskiego dla dzieci mieszkających w Kamieńcu Podolskim uczęszczających do szkoły, gdzie naucza się języka polskiego. Głównym punktem wizyty był udział w VII Międzynarodowym Forum Gospodarczym w Kamieńcu Podolskim, w którym uczestniczyli także przedstawiciele wielu innych krajów, m.in. Kanady, Iranu, Izraela, Chin, Japonii i Kazachstanu. W ostatnim dniu delegacja wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości Polski we Lwowie, najpierw w Katedrze Lwowskiej, a następnie na Cmentarzu Łyczakowskim.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama