Reklama

Przemyska edycja, czyli cud mniemany

Wojciech Bogusławski miał rację. W słynnej polskiej pierwszej operze narodowej – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale padły słowa: „(...) Kochajcie zawse bliźniego, nie odpychajcie od dzwi ubogiego. Podzielcie się chudobą s potsebnym sąsiadem, i zyjcie dobrych ludzi psykładem (...)”.

Podpisuję się obiema rękami pod ideą, założeniami i późniejszymi efektami działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad ćwierć wieku temu człowiek z Gdańska wymyślił sobie, że – zapewne kochając bliźniego swego – pomoże ubogim i chorym. Że podzieli się owocami swojego pomysłu z potrzebującymi. Tak powstała i nabierała rozmachu akcja Jerzego Owsiaka, która porwała całą Polskę i z czasem nabrała ogromnego rozgłosu za granicą.

W styczniu każdego roku nasz kraj opanowuje ekstaza. Wybuch entuzjazmu i dobrej woli. Pokaz, że ludzie mają wielkie serca bez względu na poglądy czy opcje polityczne.

Reklama

Przemyski szpital wojewódzki przy ulicy Monte Cassino w ciągu ostatnich 15 lat wzbogacił się o sprzęt z WOŚP-u na kwotę ok. 1 mln 800 tys. zł. To ogromny zastrzyk. Nie tylko dla tej placówki, ale również dla całego miasta i jego mieszkańców.

Bardzo dziwnie wyglądały ostatnie dni przygotowań do przemyskiej odsłony 27. edycji WOŚP. Bo gdyby nie medialny szum wokół tego, mogło się zdarzyć, że ktoś coś by przeoczył. Długo nie było wiadomo co, gdzie i kiedy. Stał się jednak cud... Ostatecznie orkiestra zagrała w nadsańskim mieście lokalnymi siłami. Dobrze byłoby, aby nie był to cud mniemany. Dobrze byłoby, aby w przyszłości takie wątpliwości i niepewność odrzucić precz. Przecież od 1993 roku wiadomo, że akcja odbywa się zawsze w styczniu. Na przygotowania jest sporo czasu, dokładnie 12 miesięcy.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-01-17 10:44:09

    Panie RedaktorzeJak zwykle w punkt.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-01-17 10:52:47

    Zło dobrem zwyciężaj jak mawiał Sokrates.I stał się już drugi cud w naszym mieście.Zło które się zalęgło u  w naszym mieście w ostatnich latach powoli powoli traci na znaczeniu.Przemyśl to miasto dobrych i bardzo dobrych ludzi,którzy już odbierają nasze miasto .Zło dobrem zwyciężaj.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wiesiek - niezalogowany 2019-01-17 13:08:25

    Zbawiciel wykreowany medialnie, to i cud musiał się pojawić. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama