Wojciech Bogusławski miał rację. W słynnej polskiej pierwszej operze narodowej – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale padły słowa: „(...) Kochajcie zawse bliźniego, nie odpychajcie od dzwi ubogiego. Podzielcie się chudobą s potsebnym sąsiadem, i zyjcie dobrych ludzi psykładem (...)”.
Podpisuję się obiema rękami pod ideą, założeniami i późniejszymi efektami działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad ćwierć wieku temu człowiek z Gdańska wymyślił sobie, że – zapewne kochając bliźniego swego – pomoże ubogim i chorym. Że podzieli się owocami swojego pomysłu z potrzebującymi. Tak powstała i nabierała rozmachu akcja Jerzego Owsiaka, która porwała całą Polskę i z czasem nabrała ogromnego rozgłosu za granicą.
W styczniu każdego roku nasz kraj opanowuje ekstaza. Wybuch entuzjazmu i dobrej woli. Pokaz, że ludzie mają wielkie serca bez względu na poglądy czy opcje polityczne.
Przemyski szpital wojewódzki przy ulicy Monte Cassino w ciągu ostatnich 15 lat wzbogacił się o sprzęt z WOŚP-u na kwotę ok. 1 mln 800 tys. zł. To ogromny zastrzyk. Nie tylko dla tej placówki, ale również dla całego miasta i jego mieszkańców.
Bardzo dziwnie wyglądały ostatnie dni przygotowań do przemyskiej odsłony 27. edycji WOŚP. Bo gdyby nie medialny szum wokół tego, mogło się zdarzyć, że ktoś coś by przeoczył. Długo nie było wiadomo co, gdzie i kiedy. Stał się jednak cud... Ostatecznie orkiestra zagrała w nadsańskim mieście lokalnymi siłami. Dobrze byłoby, aby nie był to cud mniemany. Dobrze byłoby, aby w przyszłości takie wątpliwości i niepewność odrzucić precz. Przecież od 1993 roku wiadomo, że akcja odbywa się zawsze w styczniu. Na przygotowania jest sporo czasu, dokładnie 12 miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zło dobrem zwyciężaj jak mawiał Sokrates.I stał się już drugi cud w naszym mieście.Zło które się zalęgło u w naszym mieście w ostatnich latach powoli powoli traci na znaczeniu.Przemyśl to miasto dobrych i bardzo dobrych ludzi,którzy już odbierają nasze miasto .Zło dobrem zwyciężaj.
Zbawiciel wykreowany medialnie, to i cud musiał się pojawić.
do Wiesiekw felietonie nie o " zbawicielu " była mowa. Trzeba czytać ze zrozumieniem albo nie zabierać głosu w dyskusji.
Trzeba umieć czytać, to prawda, ale i umieć spojrzeć szerzej na daną kwestię, a nie trzymać się tylko jednego punktu widzenia. Tylko, że w mniemaniu niektórych takie podejście jest niedopuszczalne, po co ludzie mają myśleć, zagłębiać się ponad to co napisano? Mają czytać i przyjmować bez dyskusji.
Najważniejsze, że się udało, że nie było wstydu na cały kraj, że wyszło bardzo fajnie jak na kilka dni przygotowań.Wniosek jeden - NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH
czy w 3 dni, w które przygotowano koncerty i którymi się niektórzy chwalą, wystarczyło, żeby przygotować imprezę zgodnie z prawem? No chyba nie, bo impreza masowa musi być zgłoszona co najmniej 30 dni wcześniej. Czy była ochrona, zabezpieczenie medyczne? Co byłoby gdyby zdarzyła się jakas tragedia w Przemyślu? Czy można narażać mieszkańców?
O jakim " wstydzie " piszesz? Przecież nie jest żadną tajemnicą ,że nie wszystkie miasta czy miasteczka w Polsce organizowały WOŚP . To dlaczego twoim zdaniem , gdyby w P-ślu nie było tego widowiska, to byłby " wstyd"?
Nie impreza masowa tylko zbiorowisko.Straż Miejska, służba zdrowia - Paramedyk, straż pożarna - od 15,30 do końca. Ubezpieczenie imprezy - coś jeszcze ?
Do mk:Nie bój się, nie bój.Gdyby nie zorganizowano WOŚP, opozycja wraz z tym pseudo komitetem władzy na fb (czyt. pis) zaraz by grzmieli.O to jestem pewny.
tutaj jest podstawa organizacji koncertów?bip.przemysl.pl/42550/aktualne-zgromadzenia.html
YOUTUBE.COM - JERZY OWSIAK - WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY TO BIZNES, WIELKI PRZEKRĘT!!!
No to jeśli organizator, tak jak ktoś podał link do BIP UM Przemyśla zrobił koncerty WOŚP na podstawie Ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach jako zgromadzenie , a taka informacja jest na stronie urzędu miasta, to złamał prawo.Ustawa o zgromadzeniach mówi: Art. 3. 1. Zgromadzeniem jest zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.WOSP nie jest tego typu imprezą.Organizator powinien zastosować inną podstawę prawną, tj. Ustawę z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, która stanowi:Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:1) imprezie masowej – należy przez to rozumieć imprezę masową artystyczno--rozrywkową, masową imprezę sportową, w tym mecz piłki nożnej, o których mowa w pkt 2–4,3b) na terenie umożliwiającym przeprowadzenie imprezy masowej, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób wynosi nie mniej niż 1000;Widać, że ktoś tutaj miał problemy z przestrzeganiem prawa. Mam nadzieję, że odpowiednie organy kontrolne wezmą tę sprawę pod lupę. Więc chyba te koncerty zorganizowane w 3 dni, którymi się chwalił Prezydent są mocno naciągane pod względem prawnym, a nawet można chyba wątpić czy nie złamano prawa.
Panie RedaktorzeJak zwykle w punkt.
Zło dobrem zwyciężaj jak mawiał Sokrates.I stał się już drugi cud w naszym mieście.Zło które się zalęgło u w naszym mieście w ostatnich latach powoli powoli traci na znaczeniu.Przemyśl to miasto dobrych i bardzo dobrych ludzi,którzy już odbierają nasze miasto .Zło dobrem zwyciężaj.
Zbawiciel wykreowany medialnie, to i cud musiał się pojawić.