W Błażowej odbyło się 1 Grand Prix Podkarpacia Kadetów. W zawodach wzięła udział trójka zawodników Nurtu Przemyśl: Wiktor Iwaniuch, Gracjan Dębski oraz jeszcze żak – Wojciech Dębski. Spisali się rewelacyjnie.
autor: mars
To właśnie między Wiktorem i Gracjan rozegrała się walka o końcowy triumf. Po pasjonującym meczu zwyciężył Wiktor, kwalifikując się tym samym bezpośrednio do 1 Grand Prix Polski Kadetów. Młodzi podopieczni Zdzisława Bodnara już w grupie trafili na siebie. Zwyciężył Gracjan 3:2. Obaj ponadto solidarnie wygrali po 3:0 z Jakubem Kwaśnickim (UKS MOSiR Dukla).
Następnie, już w turnieju głównym, Wiktor pokonał kolejno w I rundzie 3:0 Przemysława Przybysza (Arka Łętownia), w II rundzie 3:1 rozstawionego w zawodach z nr 1 Miłosza Wanielistę (KU AZS Politechnika Rzeszów), w ćwierćfinale pewnie zwyciężył 3:1 z Marcelem Winterem (KSTS Krosno), by w półfinale ograć 3:2 Jakuba Hubkę (KU AZS Politechnika Rzeszów). Gracjan wszystkie pojedynki wygrał po 3:0, pokazując że w pełni zasłużył na finał. Pokonał kolejno w II rundzie Aleksandra Zielnika (KU AZS Politechnika Rzeszów), w ćwierćfinale Krystiana Pytko (Bingo Ropczyce), w półfinale Filipa Wójcika (KSTS Krosno).
Wojciech Dębski, grając aż dwie kategorie wiekowe wyżej, zaprezentował się z bardzo dobrej strony, wygrał kilka pojedynków, pokonując zawodników starszych od siebie. Zajął ostatecznie 21. miejsce (gdyby startował w swoim roczniku – 2013 – zająłby 3. miejsce).
1 Grand Prix Polski Kadetów odbędzie się w Krakowie od 6 do 8 października br. Wiktor Iwaniuch, wygrywając zawody w Błażowej, dołączył do Aleksandry Makar, która – z racji wysokiego miejsca rankingowego w Polsce (9.) – ma zagwarantowany start bez eliminacji. Gracjan Dębski powalczy w eliminacjach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze