12 sierpnia w samo południe na przemyskim Rynku odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego wraz z pokazem sprzętu i uzbrojenia.
Do udziału w uroczystościach zapraszają mieszkańców miasta dowódca 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu i 1. Batalionu Czołgów oraz prezydent miasta Robert Choma.
– Chcielibyśmy zainteresować mieszkańców Przemyśla tym wydarzeniem i zaprosić do wspólnego świętowania i uczczenia chwały oręża polskiego – mówi Barbara Brem-Kowalik z sekcji wychowawczej 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.
Uroczystości na Rynku z defiladą pododdziałów poprzedzi msza św. w intencji żołnierzy przemyskiego garnizonu, która odbędzie się o g. 9 w Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Słowackiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ale co no będzie świętował , że jest tylko teoretycznie tak jak Polska . Że na 2 szeregowych przypada 8 oficerów? . Że siedzą w koszarach od 8 do 15 i . Że Przemyśl od 15 do 8 oraz niedziele i święta jest bez wojska ? . że zniszczono wojsko w Przemyślu i odsłonięto polsko-ukraińśką granicę . Że ludzie nie wiedzą czy jeszcze rano się w Polsce obudzą ? to będzie swietował .
Ale co no będzie świętował , że jest tylko teoretycznie tak jak Polska . Że na 2 szeregowych przypada 8 oficerów? . Że siedzą w koszarach od 8 do 15 i . Że Przemyśl od 15 do 8 oraz niedziele i święta jest bez wojska ? . że zniszczono wojsko w Przemyślu i odsłonięto polsko-ukraińśką granicę . Że ludzie nie wiedzą czy jeszcze rano się w Polsce obudzą ? to będzie swietował .