Wojewódzki Szpital w Przemyślu rozpoczął w maju program profilaktyki próchnicy w szkołach podstawowych.
– To jedna z najszerzej rozpowszechnionych chorób na świecie. Proces patologiczny, polegający na odwapnieniu i rozpadzie twardych tkanek zębów. Dlatego szpital realizuje działania z zakresu edukacji zdrowia jamy ustnej. Będzie możliwość skorzystania z nadzorowanego szczotkowania zębów i nauki prawidłowego mycia zębów przeprowadzanych przez stomatologa. Rozwijamy prawidłowe nawyki higieniczne oraz kształtujemy postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, utrwalamy też zachowania służące zdrowiu. Dzieci przystępujące do programu profilaktyki próchnicy otrzymają akcesoria do higieny jamy ustnej nieodpłatnie. Stomatolog opowie między innymi o przyczynach próchnicy, znaczeniu odżywiania i roli zabiegów higienicznych – zapowiada Maciej Kamiński, koordynator akcji.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze