Radni sejmiku województwa podkarpackiego zdecydowali o utworzeniu w Przemyślu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To pierwsza od 1999 r. taka stacja w Polsce.
Na tę chwilę środowisko ratowników medycznych z Przemyśla czekało od dawna. Zapowiedź jej utworzenia[paywall] padła we wrześniu br. z ust członka zarządu województwa Stanisława Kruczka podczas obchodów 105-lecia ratownictwa w Przemyślu.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu obejmie swoim działaniem cały nasz subregion, czyli powiaty: przemyski, jarosławski, przeworski i lubaczowski.
Jak zapewnia Marek Ptaszyński z Departamentu Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, reorganizacja nie będzie miała żadnego wpływu na dobro pacjentów, a nowa jednostka po prostu przejmie zakres usług medycznych realizowanych obecnie przez ratowników Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. W przyszłym roku ma wejść w życie nowa ustawa o ratownictwie medycznym. – Nowy podmiot będzie musiał spełniać wymogi zawarte w tym akcie prawnym – zaznacza M. Ptaszyński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I w związku z 1999 r. będzie nas mniej w 2030 r. Stacja przy Cmentarzu Głównym w Przemyślu będzie oczekiwana.
cofamy się o lat 20, 30 !!!???? co za durnego pomysł !!!!czy końca nie będzie tym idiotycznym pomysłom????? Lusy Podhalicz? Ciompa? Lewicki ? Marszałkowie??!!!
Lusy, Ciompa i cała ta zgraja, jest od rozwoju szpitala, Panie Boże daj opamiętanie
I w związku z 1999 r. będzie nas mniej w 2030 r. Stacja przy Cmentarzu Głównym w Przemyślu będzie oczekiwana.
cofamy się o lat 20, 30 !!!???? co za durnego pomysł !!!!czy końca nie będzie tym idiotycznym pomysłom????? Lusy Podhalicz? Ciompa? Lewicki ? Marszałkowie??!!!
Lusy, Ciompa i cała ta zgraja, jest od rozwoju szpitala, Panie Boże daj opamiętanie