Reklama

Przemyskie służby sprawdzały, czy nosimy maski w sklepach i kawiarniach [ZDJĘCIA]

Dziś przemyscy policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontrolowali, czy klienci i personel sklepów, kawiarni i restauracji stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz czy pamiętają o zachowaniu 1,5-metrowego dystansu.

Sprawdzano też, czy w sklepach znajdują się odpowiednie oznaczenie przypominające o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz czy przy wejściu są dostępne rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji. 

Służby odwiedziły obiekty w galerii i na Rynku. Podczas kontroli w żadnym z obiektów nie stwierdzono nieprawidłowości.

Przypominamy, że za uchylanie się od zasłąniania ust i nosa grozi mandat w wysokości 500 złotych. Na wniosek policji sąd może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł, a sanepid karę do 30 tys. zł.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ania - niezalogowany 2020-08-07 15:15:19

    Brawo Wy. Czy to jeszcze Polska? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    klient - niezalogowany 2020-08-07 15:19:08

    A w Aljanie na 3-go Maja byli to tam często nie ma ani płynu odkarzającego nie mówiąc o rękawiczkach jednorazowych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    goscx - niezalogowany 2020-08-07 15:22:50

    Ciekawe czy zastępy tych odpowiednich służb pojadą na Kalwarię. Bynajmniej, nie żeby się modlić, ale żeby sprawdzać, kontrolować, karać  pielgrzymów, księży, biskupów za nie przestrzeganie restrykcji.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości