Muzeum Historii Miasta Przemyśla zaprasza 5 kwietnia, o godzinie 12, na wernisaż wystawy „Przemyśl i miasta Rzeczpospolitej w grafikach Abrahama Hogenberga”.
Zaprezentowane zostaną grafiki z XVII w. i ich kopie przedstawiające plany i widoki miast Rzeczpospolitej z jej „złotego wieku”.
Zobaczyć będzie można m.in. ryciny z 6. tomu monumentalnego atlasu świata Theatrum praecipuarum totius mundi urbiurti (Przedstawienie wyróżniających się miast całego świata), określanego w skrócie jako Civitates orbis terrarum, z którego pochodzi najstarszy widok Przemyśla.
Wystawę obejrzeć będzie można do 2 czerwca. Zapraszamy!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Musimy uważać aby sam Przemyśl nie przeszedł do historii jeśli w tym tempie zaczną się zmieniać włodarze.
Przy okazji wyszło małe fałszerstwo :)Na grafice z widokiem miasta jest wyraźnie widać napis "Premislia Celebris Russiae Civitas"ale Urząd Miasta na swojej ścianie postanowił poprawić historię i artystę i wyszło "Premislia Celebris Reagia Civitas" Czego się boimy? :o)))
https://nowiny24.pl/grali-w-kulki-w-gabinecie-prezydenta-przemysla-wojciecha-bakuna-w-tajniki-bocce-wprowadzal-tomasz-bandrowicz-zdjecia/ga/c1-14020101/zd/34869319
Przemyśl zapomniane miasto wojewódzkie po 1999 roku spadek do powiatu dzięki wspaniałym rządom AWS w ówczesnym czasie
Musimy uważać aby sam Przemyśl nie przeszedł do historii jeśli w tym tempie zaczną się zmieniać włodarze.
Przy okazji wyszło małe fałszerstwo :)Na grafice z widokiem miasta jest wyraźnie widać napis "Premislia Celebris Russiae Civitas"ale Urząd Miasta na swojej ścianie postanowił poprawić historię i artystę i wyszło "Premislia Celebris Reagia Civitas" Czego się boimy? :o)))
https://nowiny24.pl/grali-w-kulki-w-gabinecie-prezydenta-przemysla-wojciecha-bakuna-w-tajniki-bocce-wprowadzal-tomasz-bandrowicz-zdjecia/ga/c1-14020101/zd/34869319