Podczas odbywającego się we Wrocławiu Kongresu Regionów prezydent Przemyśla Wojciech Bakun odebrał statuetkę za 1. miejsce w rankingu „Miasta przyjazne dla biznesu” organizowanego od lat przez magazyn Forbes.
Przemyśl zwyciężył w kategorii miast i gmin od 50 tys. do 149 tys. mieszkańców. Wyprzedził w klasyfikacji gminę Piaseczno, Pruszków, Opole, Stargard Szczeciński, Tarnowskie Góry, gminę Pszczyna, Białą Podlaską, Rudę Śląską i Tychy[paywall]. W ubiegłorocznej edycji rankingu Przemyśl zajął 2. miejsce, tuż za gminą Piaseczno.
„W całym kraju w zeszłym roku przeniosło do innych miejscowości swoje siedziby prawie 10,5 tysięcy spółek. Rok wcześniej takich przeprowadzek było niewiele ponad 10 tysięcy. Decyzje o przeniesieniu firmy do innej miejscowości podejmowano z pewnością po długim namyśle i głębokiej analizie sytuacji na rynku. Dlatego konstruując nasz ranking, uznaliśmy, że miasta, które przyciągają działające już gdzie indziej spółki, zasługują – mimo dość ograniczonej skali oddziaływania tego zjawiska – na szczególne docenienie. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest wiele, ale coraz większe znaczenie mają kłopoty z pozyskaniem pracowników” – napisali m.in. organizatorzy rankingu.
Miasta i gminy zostały podzielone na pięć kategorii według liczby mieszkańców – powyżej miliona, od 300 tys. do 999 tys., od 150 tys. do 299 tys., od 50 tys. do 149 tys. i poniżej 50 tysięcy. Po przeliczeniu na 1000 mieszkańców pod uwagę zostały wzięte: liczba rejestracji nowych spółek (po odjęciu upadłości i wykreśleń z rejestru), liczba zarejestrowanych spółek zagranicznych, saldo migracji spółek (przeniesione do miejscowości minus wyprowadzone z niej). Dane dostarczył Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. W 2018 r. w Przemyślu przybyło 101 spółek oraz 94 nowe spółki zagraniczne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Prezydencie Bakun jakie ma Pan wykształcenie ? To znaczy z jakiego kierunku jest Pan magistrem ?
Myślę, że lepiej by było gdyby był bardziej przyjazny dla przyrody, a co za tym idzie, dla ludzi.KOSZENIE TRAWY TO GŁUPOTA! SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL
Panie prrrrr. Tak zajebiscie ze nawet mi sie nie chce z Uk wracac do P-sla
chyba dostal nagrode za to ze po imprezie pijackiej miasto przekazalo dwa autobusy prywatnej firmie a na marginesie to kiedy Przemysl utraci prawa miejskie bo wioska juz czuc zostalo tylko papiery zmienic
przyjazne dla biznesu bo tu brak rozwoju i firm ubierz krotkie spodenki i do piaskownicy zmien okuliste i popatrz bo Mieszkancy stad uciekaja
Gratulacje. Przemyśl dba o wszystkich ;)
Choma zdaje sie tez jakies nagrody zbierał gospodarz Alternatywy 4
https://www.youtube.com/watch?v=M7vbbZkn-ok Link to przemyski biznes
Powiedz coś więcej,bo w temacie nie jestem ...?
To zakrawa na szopkę, zadupie bez biznesu otrzymuje nagrodę w postaci statuetki jako miasta przyjaznego dla biznesu, no nie to jakieś kuriorum którego nigdy ni zrozumię. Ale tak, poprzedni ojciec mieściny Chomy otrzymywał takie nazwijmy to nagrody sukcesywnie statuetki, odznaczenia, medale, pochwały, dyplomy uznania, laurki, ba, lisia tygodnik Newsweek zaliczył Chomę jako jednego z najlepszych prezydentów miast w Polsce niewiele miejsc za prezydentem Rzeszowa Ferencem. No cóż można i tak tylko nikt z tej redakcji nigdy nie był w Przemyślu, nie zapoznał się z rozwojem a raczej upadkiem mieściny, nie pytał mieszkańców co sądzą o byłym już prezydencie. A efekty tych nagród, pochwał i wyróżnień my mieszkańcy pozostali w mieścinie śpimy ten nektar, ten splendor rozwoju do dzisiaj, ok 10 tysięcy młodych czmychnęło głównie do Anglii czy Irlandii, pozostali oddali los Przemyśla w ręce niezwykle operatywnego, prężnego ojca miasta Bakuna niezwykle aktywnego posła na Sejm, nadzwyczajnej partii Kukiz 15, właściwie sukces rozwojowy zapewniony. A co na razie, aktywność 0, ład i porządek 0, inwestycje 0, nauka na poziomie wyższym 0, sport i rekreacja 0, turystyka 0. Jakie osiągnięcia na razie oczywiście , marne i swarliwe sesje kolejnej rady bezrady, problemy z osadzaniem swoimi w spółkach miasta, brud, obdarzeni z tynków całe połacie kamienic, krzywe i obejrzane chodniki i części ulic głównie na osiedlu Przemysława co opisano w ostatnim wydaniu Życia, trawa i chwasty po wyżej pasa w samym centrum iw parku na wzgórzu zamkowym co łącznie z na pół żywymi rybami w śmierdzącym zbiorniku wodnym w tymże parku stanowi obraz obecnego Wolnego Królewskiego Miasta Przemyśla ulubionego powiedzonka Chomy. A symboliczną bariera przy schodach w Rynku, Rycerz Szwejka z kundlem i ten nudny do bólu hejnał grający niemal na okrągło jest sygnałem larum, larum grają Duży Rycerzu Bakun. No cóż statuetka jest i co dalej jakie plany, jakie nawet nadzieję i marzenia, osobiście jako wieloletni obserwator nie widzę, widzę jednak potrzebę odprawienia mszy nie za miasto Arras a za umęczony Przemyśl.
Drobne poprawki w tekście wpisu powyżej , nie lisia tygodnik a Lisi od nazwiska naczelnego, nie śpimy ten nektar a spijamy, nie obdarzeni z tynków a obdarte z tynków. To przez te cholerne poprawki telefonów.
Człowieku to miasto zdechło .Wszystkie lokale pod wynajem albo do sprzedania albo w ruinie ty lepiej posprzątaj lepiej bulwary nad Sanem bo syf jakiego od 44 nie było.
Taaak ? a gdzie te biznesy i co przynoszą?
Ty obserwator od 7 bolesci. Daj czarodziejską różdźkę to moze coś zmienisz. Wszystko co przeszkadza nawet hejnał?A mi sie podoba nie trzeba zegarka by wiedziec ze akurat mija ta a nie inna godzina. Ciekawe co ty bys zrobil za pol roku z sforą niezadowolonych cały czas mieszkańcow? Tak jak pijak przepije kase i bedzie do zony marudzil ,ze nie ma obiadkow jakie lubi co? Dziwne ze za caly syf obciazac 1 czlowieka. A gdzie byles pol roku temu,rok temu? Ze nasze miasto jest 5 w kolejce rankingu do zapasci gospodarczej i to ze wszystkich Polskich miast 5-te.!!!!!!! Mowi ci to cos bucu?Wszyscy sie nagle obudzili z reka w nocniku i z glupimi pretensjami. Dobrze ze jest taki mlody prezydent ktoremu mozna nahuczec ,obrazic,obwinic i nakakac na glowe. Ciekawe co byscie mowili gdyby to jednak wygral Hamryszczak i dalej na swiatlo dzienne nie wyszedl by ten caly gnoj bo by to skrzetnie ukrywali biorac pozyczki na lata swietlne do przodu ????
Miasto przyjazne dla biznesu . Ciemnogrodzie a nie nagroda za zrobiony biznes. Majac tak mądrych inaczej mieszkancow to daleko sie z nimi nie zajedzie
Oj ludzie,ludzie. Macie glowy od parady czy od myslenia? Nagroda nie jest za zrobiony biznes ,ktorego jeszcze nie ma A NAGRODA JEST ZA PRZYJAZNE DLA BIZNESU!!! ZE MOZNA U NAS ROBIC BIZNES. I TO NIE PREZYDENT Z MAGISTRATEM MA ROBIC BIZNES A WY!!!! DOSTEP DO '' STAWU I RYB'' JEST I ZA TO NAGRODA. SZUKAC WĘDEK I DO DZIELA A NIE PLAKAC,ZE KOMARY,ZE POGODA ,ZE WLASCICIEL STAWU DOSTAL JUZ NAGRODE. TERAZ CZAS BYSCIE TO WY DOSTALI NAGRODY. TYLKO ZA CO JAK TU SAME PUSTE GLOWY. . Nie bede pisac ,ze dzbany napelnione jadem i żółcią dlatego juz rozum gdzies na dnie.
Jak się pracuje i mieszka w Przemyślu, zajebiscie ostatnio jak spacerowałem brzegiem Sanu, to mi kaczki chleb rzucały.
Awy co daliście do Padenbor? drewniane łyżki..
Mamy więc wirtualna rzeczywistość
Panie Prezydencie Bakun jakie ma Pan wykształcenie ? To znaczy z jakiego kierunku jest Pan magistrem ?
Myślę, że lepiej by było gdyby był bardziej przyjazny dla przyrody, a co za tym idzie, dla ludzi.KOSZENIE TRAWY TO GŁUPOTA! SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL