Reklama

Przemyśl – miastem przyjaznym dla biznesu

Podczas odbywającego się we Wrocławiu Kongresu Regionów prezydent Przemyśla Wojciech Bakun odebrał statuetkę za 1. miejsce w rankingu „Miasta przyjazne dla biznesu” organizowanego od lat przez magazyn Forbes.

Przemyśl zwyciężył w kategorii miast i gmin od 50 tys. do 149 tys. mieszkańców. Wyprzedził w klasyfikacji gminę Piaseczno, Pruszków, Opole, Stargard Szczeciński, Tarnowskie Góry, gminę Pszczyna, Białą Podlaską, Rudę Śląską i Tychy[paywall]. W ubiegłorocznej edycji rankingu Przemyśl zajął 2. miejsce, tuż za gminą Piaseczno.

„W całym kraju w zeszłym roku przeniosło do innych miejscowości swoje siedziby prawie 10,5 tysięcy spółek. Rok wcześniej takich przeprowadzek było niewiele ponad 10 tysięcy. Decyzje o przeniesieniu firmy do innej miejscowości podejmowano z pewnością po długim namyśle i głębokiej analizie sytuacji na rynku. Dlatego konstruując nasz ranking, uznaliśmy, że miasta, które przyciągają działające już gdzie indziej spółki, zasługują – mimo dość ograniczonej skali oddziaływania tego zjawiska – na szczególne docenienie. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest wiele, ale coraz większe znaczenie mają kłopoty z pozyskaniem pracowników” – napisali m.in. organizatorzy rankingu.

Reklama

Jak powstaje ranking?

Miasta i gminy zostały podzielone na pięć kategorii według liczby mieszkańców – powyżej miliona, od 300 tys. do 999 tys., od 150 tys. do 299 tys., od 50 tys. do 149 tys. i poniżej 50 tysięcy. Po przeliczeniu na 1000 mieszkańców pod uwagę zostały wzięte: liczba rejestracji nowych spółek (po odjęciu upadłości i wykreśleń z rejestru), liczba zarejestrowanych spółek zagranicznych, saldo migracji spółek (przeniesione do miejscowości minus wyprowadzone z niej). Dane dostarczył Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. W 2018 r. w Przemyślu przybyło 101 spółek oraz 94 nowe spółki zagraniczne.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-06-23 17:02:51

    Mamy więc wirtualna rzeczywistość

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ciekawy - niezalogowany 2019-06-23 17:23:36

    Panie Prezydencie Bakun jakie ma Pan wykształcenie ? To znaczy z jakiego kierunku jest Pan magistrem ? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-06-23 17:32:51

    Myślę, że lepiej by było gdyby był bardziej przyjazny dla przyrody, a co za tym idzie, dla ludzi.KOSZENIE TRAWY TO GŁUPOTA! SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama