Reklama

Przemyśl rowerową stolicą Polski?

Amatorów jazdy na rowerze jest w Przemyślu pod dostatkiem. Wszyscy mogą sprawić, że nadsańskie miasto zyska miano rowerowej stolicy Polski.

Organizatorem konkursu jest miasto Bydgoszcz. Wstępnie swój akces zgłosiło 25 miast[paywall]. Oprócz Przemyśla i Bydgoszczy także: Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Ciechanów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie-Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Łódź, Mysłowice, Olsztyn, Piekary Śląskie, Słupsk, Suwałki, Świętochłowice, Świnoujście, Warszawa i Włocławek.

Celem tej akcji jest wspólne propagowanie aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej jako alternatywy dla zanieczyszczającej środowisko jazdy samochodem oraz wdrażanie idei „smart city” (inteligentne miasto, a więc takie, które wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne) w miastach. U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez Włochów, lecz została zawieszona w 2018 r.

Reklama

Weź telefon, pobierz aplikację...

W tym swoistym konkursie udział może wziąć każdy, kto posiada telefon komórkowy. I oczywiście rower, z którego systematycznie korzysta. Trzeba będzie tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto (lub obszar), dla którego chce się „zbierać” kilometry. Aplikacja działa na całym świecie, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny.

Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar na stałe wejdzie w posiadanie zwycięskiego miasta.

Dzięki udziałowi w akcji każde miasto po zakończeniu rywalizacji otrzyma od organizatora szczegółowe statystyki dotyczące jej uczestników oraz tzw. mapę ciepła, która pokaże, jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami się poruszali . To z pewnością ułatwi w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście. Rozpoczęcie konkursu we wrześniu 2019 r.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Bidon - niezalogowany 2019-03-01 19:55:08

    Rowerowa stolica bez ścieżek rowerowych. Gratuluję.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2019-03-01 19:58:48

    Przemyśl stolicą rowerową? Redakcjo - litości, nie widzieliście widocznie innych miast z infrastrukturą rowerową i setkami rowerzystów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bar bar - niezalogowany 2019-03-01 20:25:14

    Zrobili nad sanem 3 km sciezki plus obwodnica jedzcie na zachod rower to swietosc na drodze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama