Tygodnik Newsweek i magazyn Forbes opublikowały zorganizowane przez siebie rankingi. Pierwszy na najlepszych prezydentów miast, drugi pod hasłem „Miasta atrakcyjne dla biznesu”.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas Kongresu Regionów we Wrocławiu. To największe w Polsce spotkanie przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów[paywall]. Tematem przewodnim było hasło „Nowoczesne regiony przyjazne mieszkańcom”. Podczas dwóch dni sesji plenarnych i dyskusji panelowych omawiane były dobre praktyki oraz tematy z obszarów: samorząd i biznes, jakość życia mieszkańców, promocja regionów.
Imprezą towarzyszącą kongresowi była gala dwóch wspomnianych tytułów, podczas której wręczone zostały nagrody w rankingu Newsweeka na Najlepszych Prezydentów Miast „N 15” oraz w rankingu Forbesa pod hasłem „Miasta atrakcyjne dla biznesu”. W obu głośno było o Przemyślu. W pierwszym 5. miejsce zajął prezydent nadsańskiego grodu Robert Choma. Na 11. miejscu uplasował się prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Głosy na samorządowców w tym rankingu oddają sami zainteresowani, czyli prezydenci poszczególnych miast. W drugim („Miasta atrakcyjne dla biznesu”) Przemyśl zajął trzecie miejsce w kategorii miast od 50 do 150 tys. mieszkańców. W tym rankingu wyróżniane i nagradzane są miasta i gminy, które najlepiej i najskuteczniej wspierają przedsiębiorczych mieszkańców, wykorzystując centralny i lokalny potencjał wsparcia. Ranking został sporządzony w oparciu o badania Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej oraz badanie jakościowe przeprowadzone przez renomowaną, międzynarodową firmę badawczą.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.wszystko pieknie szkoda tylko ze rzeczywistosc calkiem inna i nikt w przemyslu ani nie inwestowal ani zapewne nie bedzie inwestowal!dlaczego?pytanie retoryczne kazdy zna odpowiedz:)
"Newsweek" opublikował . Wspomniany tygodnik , jak i "Forbes" , to tygodniki jak wiadomo nie polskie , reprezentujące wizje ich zleceniodawców liberalnych i masońskich. Pierwszym kieruje / redaktor naczelny/ wyrzucony z TVP wróg Polski Lis Tomasz , Ile to "coś" zrobiło złego dla podgrzania atmosfery wrogiej Polakom , każdy obiektywny wie I jeśli takie tygodniki wychwalają jakieś władze miasta, to jeśli ktoś czyta ze zrozumieniem , czyli uważnie , to nasuwa się natychmiast proste spostrzeżenie , że nie ma nic za darmo . Jakieś " drugie dno " musi istnieć . Krótko mówiąc , oni za darmo nie "pochwalą ". Oczywiście mówiąc 'pochwalą" , ma się na myśli ich "standardy'.
Robert Choma to mistrz politycznego PR-u, a właściwie "miszcz politycznego pijaru".Bajkopisarz!
Jest to komiczne , myślę że nie prymaaprylisowy żart, od niemal 4 kadencji miłościwie panującego moherom tego oto jegomościa nie zainwestował w Przemyślu ani jeden zewnętrzny inwestor w podstrefie ekonomicznej a tu nagle takie wyróżnienie. No cóż można i tak , ale dlaczego z Przemyśla wyjechało za pracą ok. 5 tys. głównie młodych ludzi , ? puste już nie tylko lokale handlowe czy usługowe , nie tylko pojedyncze mieszkania ale całe kamienice. I tu nagle cud , nie pojęte , Przemyśl atrakcyjny dla biznesu , kiedy największym pracodawca jest szpital na Monte Cassino. Jeśli ktoś ma podobne lub inne zdanie proszę o komentarz. Tyle w największym skrócie.
Cyba trzeci od końca ,proszę nie pisać takich bzdur bo wszyscy w naszym mieście dokładnie widzą ile firm tu inwestuje i można sprawdzić że nasze firmy ledwo co zipią no chyba że chodzi o takie zakłady pracy jak Urząd Miasta,Izba Skarbowa ,Straż miejska i wiele innych ciężko pracujących instytucji !!!!!
"Obraz Twój w Twoich oczach i w oczach innych różni się przede wszystkim rozmiarem", Robercie!
Oblały mnie zimne poty.... My w rankingu na 3 miejscu ? To oszustwo... ponieważ jestem ciemnym głupim człowiekiem szybko chciałem sprawdzić co to to ten biznes jest.... sięgnąłem do googli i okazało się, że ten cały biznes to wcale nie rozwój gospodarczy czy tam działalność gospodarcza, uff... poty odeszły. Biznes to nic innego jak "busy", czyli zajęty wytwarzaniem dóbr. No i tutaj się zgodzę nie ma drugiego miasta, gdzie ludzie są tak bardzo "busy", gdzie orzą jak mogą, aby wytworzyć swoje dobro. No bo gdzie jak nie tutaj ludzie przemycają, gdzie właściciele sklepów wykorzystują swoich pracowników. No bo gdzie jak nie tutaj Państwowa Inspekcja Pracy nie wie, że połowa osób w sklepach, kwiaciarniach, salonach pracuje bez umowy. Gdzie Urząd Pracy nie kontroluje osób, którym dały dotacje na otworzenie swojego biznesu. Nie znam bardzie biznesowego miasta jak Przemyśl. Tutaj wszyscy są "busy" żeby przetrwać.
A gdzie tu biznes jakiś się rozwija? Tu już dawno wszystko zdechło.
Kochani, tu chodzi o "ich" biznes, a nie nasz. Gołym okiem widać, jak kwitnie "nasz" biznes - coraz więcej lokali do wynajęcia czyli że my już nie musimy pracować ;-)
wszystko pieknie szkoda tylko ze rzeczywistosc calkiem inna i nikt w przemyslu ani nie inwestowal ani zapewne nie bedzie inwestowal!dlaczego?pytanie retoryczne kazdy zna odpowiedz:)
"Newsweek" opublikował . Wspomniany tygodnik , jak i "Forbes" , to tygodniki jak wiadomo nie polskie , reprezentujące wizje ich zleceniodawców liberalnych i masońskich. Pierwszym kieruje / redaktor naczelny/ wyrzucony z TVP wróg Polski Lis Tomasz , Ile to "coś" zrobiło złego dla podgrzania atmosfery wrogiej Polakom , każdy obiektywny wie I jeśli takie tygodniki wychwalają jakieś władze miasta, to jeśli ktoś czyta ze zrozumieniem , czyli uważnie , to nasuwa się natychmiast proste spostrzeżenie , że nie ma nic za darmo . Jakieś " drugie dno " musi istnieć . Krótko mówiąc , oni za darmo nie "pochwalą ". Oczywiście mówiąc 'pochwalą" , ma się na myśli ich "standardy'.
Robert Choma to mistrz politycznego PR-u, a właściwie "miszcz politycznego pijaru".Bajkopisarz!