Reklama

Przemyśl zagrał z przytupem w Orkiestrze Jurka Owsiaka[GALERIA,WIDEO]

Od wczesnych godzin przedpołudniowych, 28.01.2024 wolontariusze WOŚP kwestowali w najbardziej uczęszczanych miejscach Przemyśla. Tegoroczny program 32 edycji Wielkiej Orkiestry był w grodzie nad Sanem intensywny i bogaty. Orkiestra Owsiaka zagrała pod hasłem:„Płuca po pandemii.. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki było „Tu wszystko gra OK!”.

Już od ósmej rano na przemyskim rynku zgromadziły się samochody z napędem na cztery koła. Na przemyskim rynku trwały intensywne przygotowania przy przygotowaniu sceny przed budynkiem Urzędu Miejskiego. To tutaj zaplanowano część artystyczną WOŚP i oficjalne otwarcie. O godzinie 14.30  dokonał go prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Wcześniej, o g. 10. ruszył sztab WOŚP w MDK Przemyśl, a o g. 12 w nurty głębokiego w ostatnich dniach i wartkiego Sanu zanurzyły się przemyskie morsy. Pozdrawiając Jurka Owsiaka i wszystkich wolontariuszy rozpostarli wielkie serce. Po hartującej kąpieli wszyscy chętni mogli posilić się kiełbaską z rożna, gorącą zupą  i oczywiście zasilić puszki wolontariuszy. W tym samym czasie wyruszyli biegacze oraz fani gier planszowych.

Od oficjalnego otwarcia przemyski Rynek sukcesywnie zapełniał się mieszkańcami. Swoje prezentacje rozpoczęły zespoły muzyczne. Swój sprzęt prezentowały służby mundurowe, a w namiocie przemyskiego Urzędu Miejskiego serwowano darmowa zupę. Na godzinie 19. organizatorzy zaplanowali występ gwiazdy wieczoru Małgorzaty Ostrowskiej, a na 20. tradycyjnie światełko do nieba.

Reklama

Głównym organizatorem 32. edycji WOŚP w Przemyślu jest stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl.   

Wyniki kwesty podamy w najbliższą środę, w najnowszym wydaniu Życia Podkarpackiego.

(aw)

 

Oficjalny program

 

*32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku odbywający się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.  Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. (…)

Organizatorem Finału jest stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl, któremu partneruje Miasto Przemyśl, Starostwo Przemyskie, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek", Przemyski Klub Biegacza, Stowarzyszenie Łączy Przemyśl, Stowarzyszenie "PiK-Pionki i Karty", Automobilklub Przemyśl i Przemyskie Morsy. I jak zwykle do organizatorów przyłączyło się kilkadziesiąt firm, stowarzyszeń sponsorujących wydarzenie.

Reklama

 

Co zobaczymy w trakcie przemyskiego Finału?

 

8.00 - 9.30 Wielka Przeprawa Świątecznej Pomocy -  Rynek (wspólny wyjazd właścicieli pojazdów z napędem 4x4)

12.00 Przemyskie Morsy dla WOŚP San - taras widokowy

12.00 Bieg Orkiestry Świątecznej Pomocy - Rynek

13.00 - 18 Spotkanie przy stole - gry planszowe w Centrum Aktywizacji Społecznej, ul. Słowackiego 13

13.00 Młoda Kultura dla WOŚP Rynek

14.00 START 32. FINAŁU WOŚP Rynek

16.00 Koncert Chóru Komendy Stołecznej Policji PCKiN - sala widowiskowa Zamek

14.30 - 20.00 Blok Koncertowy - Rynek

DJ RAFAŁ BŁACHUT BLEIZ

Reklama

 

HELLSET

 

KASETY

 

BACK TO ROCK

 

POWER PLAY

 

MANCHESTER

 

MAŁGORZATA OSTROWSKA

 

20.00 Światełko do Nieba - Rynek

* program i organizatorzy za stroną główną UM Przemyśl

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama