Od wczesnych godzin przedpołudniowych, 28.01.2024 wolontariusze WOŚP kwestowali w najbardziej uczęszczanych miejscach Przemyśla. Tegoroczny program 32 edycji Wielkiej Orkiestry był w grodzie nad Sanem intensywny i bogaty. Orkiestra Owsiaka zagrała pod hasłem:„Płuca po pandemii.. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki było „Tu wszystko gra OK!”.
Już od ósmej rano na przemyskim rynku zgromadziły się samochody z napędem na cztery koła. Na przemyskim rynku trwały intensywne przygotowania przy przygotowaniu sceny przed budynkiem Urzędu Miejskiego. To tutaj zaplanowano część artystyczną WOŚP i oficjalne otwarcie. O godzinie 14.30 dokonał go prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Wcześniej, o g. 10. ruszył sztab WOŚP w MDK Przemyśl, a o g. 12 w nurty głębokiego w ostatnich dniach i wartkiego Sanu zanurzyły się przemyskie morsy. Pozdrawiając Jurka Owsiaka i wszystkich wolontariuszy rozpostarli wielkie serce. Po hartującej kąpieli wszyscy chętni mogli posilić się kiełbaską z rożna, gorącą zupą i oczywiście zasilić puszki wolontariuszy. W tym samym czasie wyruszyli biegacze oraz fani gier planszowych.
Od oficjalnego otwarcia przemyski Rynek sukcesywnie zapełniał się mieszkańcami. Swoje prezentacje rozpoczęły zespoły muzyczne. Swój sprzęt prezentowały służby mundurowe, a w namiocie przemyskiego Urzędu Miejskiego serwowano darmowa zupę. Na godzinie 19. organizatorzy zaplanowali występ gwiazdy wieczoru Małgorzaty Ostrowskiej, a na 20. tradycyjnie światełko do nieba.
Głównym organizatorem 32. edycji WOŚP w Przemyślu jest stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl.
Wyniki kwesty podamy w najbliższą środę, w najnowszym wydaniu Życia Podkarpackiego.
(aw)
*32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku odbywający się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”. (…)
Organizatorem Finału jest stowarzyszenie Wolne Miasto Przemyśl, któremu partneruje Miasto Przemyśl, Starostwo Przemyskie, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek", Przemyski Klub Biegacza, Stowarzyszenie Łączy Przemyśl, Stowarzyszenie "PiK-Pionki i Karty", Automobilklub Przemyśl i Przemyskie Morsy. I jak zwykle do organizatorów przyłączyło się kilkadziesiąt firm, stowarzyszeń sponsorujących wydarzenie.
8.00 - 9.30 Wielka Przeprawa Świątecznej Pomocy - Rynek (wspólny wyjazd właścicieli pojazdów z napędem 4x4)
12.00 Przemyskie Morsy dla WOŚP San - taras widokowy
12.00 Bieg Orkiestry Świątecznej Pomocy - Rynek
13.00 - 18 Spotkanie przy stole - gry planszowe w Centrum Aktywizacji Społecznej, ul. Słowackiego 13
13.00 Młoda Kultura dla WOŚP Rynek
14.00 START 32. FINAŁU WOŚP Rynek
16.00 Koncert Chóru Komendy Stołecznej Policji PCKiN - sala widowiskowa Zamek
14.30 - 20.00 Blok Koncertowy - Rynek
DJ RAFAŁ BŁACHUT BLEIZ
HELLSET
KASETY
BACK TO ROCK
POWER PLAY
MANCHESTER
MAŁGORZATA OSTROWSKA
20.00 Światełko do Nieba - Rynek
* program i organizatorzy za stroną główną UM Przemyśl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze