Reklama

Przemyśl zakwitł Polami Nadziei [WIDEO]

17/04/2016 20:51

Po raz pierwszy w Przemyślu w niedzielę, 17 kwietnia, zorganizowano akcję Pola Nadziei. Jej celem jest wsparcie powstającego Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. św. Łazarza. Ma się ono mieścić w jednym z pustych budynków po szpitalu wojskowym przy ul. Słowackiego.

Wydarzenie rozpoczęło się w Urzędzie Miejskim od podpisania listu intencyjnego w sprawie przekazania obiektów dla stowarzyszenia Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy.

Dokument podpisali: prezydent Przemyśla Robert Choma, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Przemyślu Piotr Ciompa, prezes stowarzyszenia Zbigniew Suchowolski, wiceprezes Wiesław Morawski oraz komandor Zakonu Rycerskiego Szpitalnego św. Łazarza (Lazarytów) Jan Szmyd.

Następnie z Rynku wyruszył Marsz Żonkilowy, któremu przewodziła Salezjańska Orkiestra Dęta Augustino.

Podczas Lazaryckiego Koncertu Charytatywnego na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpili: Studio Balketowe "Terpsychora" Galyna Koval, Zespół "Koralik Mini", Zespół "Koralik Max", Zespół Pieśni i Tańca "Przemyśl", Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny "VOX IUVENTUM", Przemyski Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego, Lwowska Kapela Podwórkowa "TA JOJ" im. Kazimierza "Kija" Galikowskiego, Studium Małych Form Cyrkowych pod kierownictwem Tadeusza Tłuścika, Zespół Bluesowy "Septblues", Zespół "Szarotki" Klubu V Batalionu Strzelców Podhalańskich, Zespół Szantowy "Port Przemyśl".

Inicjatorem i organizatorem Przemyskich Pól Nadziei jest Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie. Współorganizatorami są: PCKiN Zamek, CK w Przemyślu, Fundacja W trosce o życie.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-04-17 22:38:19

    "Masonom" z Izraela "władze miasta oddały budynki szpitala".Jak ktoś nie wiedział o co chodziło z likwidacją tego szpitala to teraz już chyba wie.Wielki mistrz rycerskiego i szpitalnego zakonu św. Łazarza z JerozolimyJ.E. JAN hrabia DOBRZENSKY Z DOBRZENICZ - (jaja jak berety)18 marca 2014 Arcybiskup Metropolita Przemyski Józef MICHALIK erygował na terenie Archidiecezji Przemyskiej z siedzibą w Krośnie „Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy14.12.2015Doroczne święto patronalne Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa Świętego Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenia Katolickiego odbyło się w br. w sobotę 12 grudnia w Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium” im. ks. bp. Jana Chrapka w Przemyślu przy ul. Basztowej. Przemyski samorząd reprezentowali na uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Grzegorz Hayder oraz Wiesław Morawski. Zastępca prezydenta Przemyśla dr Grzegorz Hayder przekazał na ręce prezesa Zbigniewa Suchodolskiego grawerton od prezydenta Roberta Chomy i wspomniał o planie założenia hospicjum zakonnego w jednym z obiektów dawnego kompleksu szpitala wojskowego w Przemyślu.17 kwietnia  2016 r.Dokument podpisali: prezydent Przemyśla Robert Choma, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Przemyślu Piotr Ciompa, prezes stowarzyszenia Zbigniew Suchowolski, wiceprezes Wiesław Morawski oraz komandor Zakonu Rycerskiego Szpitalnego św. Łazarza (Lazarytów) Jan Szmyd.Zarząd stowarzyszenia w PrzemyśluPREZES                             Zbigniew SUCHODOLSKIV-ce PREZES                      Piotr SŁABYV-ce PREZES                      ks. Paweł SAMBORSKISEKRETARZ                       Renata BYSTRZYCKASKARBNIK                          Bartosz PANEKCZŁONEK ZARZĄDU           Wiesław MORAWSKICZŁONEK ZARZĄDU           Mariusz KAZNOWSKI Źródło: http://www.lazarus.pl/ A jeszcze niedawno personel szpitala i spora część mieszkańców Przemyśla łudzili się.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2016-04-18 13:35:46

    "Wydarzenie rozpoczęło się w Urzędzie Miejskim od podpisania listu intencyjnego w sprawie przekazania obiektów dla stowarzyszenia Rycerskie i Szpitalne Bractwa Św. Łazarza z Jerozolimy."       CZYM JEST TO WSPOMNIANE "BRACTWO'? KTO ZA NIM STOI ?J  AKI JEST CEL DZIAŁALNOŚCI?  OBECNIE W POLSCE JEST TYLE PRZERÓŻNYCH MASOŃSKICH , LIBERALNYCH  FINANSOWANYCH PRZEZ  NIE DO KOŃCA  JASNE  ORGANIZACJE ,ŻE JAKKOLWIEK BY NIE   NA NIE PATRZEĆ , TO MOGĄ I Z REGUŁY BUDZĄ ZNAKI ZAPYTANIA. TYLKO PYTAM , NICZEGO NIE PRZESĄDZAM . OBECNY TZW. "KOD"  TEŻ SWEGO CZASU  MIAŁ BYĆ / A MOŻE I JEST / FINANSOWANY PRZEZ WROGA  POLSKI SOROŚA . WĘGIERSKIEGO ŻYDA / ŚCIGANEGO PRZEZ WIELE  PAŃSTW , ZA MATACTWA . FINANSOWE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2016-04-18 17:28:05

    Zakon Rycerzy św. Łazarza– Wikipedia, wolna encyklopedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakon_Rycerzy_%C5%9Bw._%C5%81azarza Zakon Rycerzy i Szpitalników świętego Łazarza z Jerozolimy (łac. ... Pierwsza wzmianka jako o zakonie militarnym pochodzi z 1154 r. ... W 1255 papież Aleksander IV zatwierdził im regułę świętego Augustyna. W 1265 ..... musi być zorganizowana przez instytucje kościelne i musi odwiedzić Jerozolimę, Betanię i Betlejem.W wyszukiwarce  , można znależć sporo , naprawdę sporo informacji i tym zakonie  i jego działalności  od momentu powstania . Idea szlachetna , tylko coś mi tu  się nie zgadza . Śmierdzi mi tu zakamuflowaną masonerią.Jeśli ktoś jest ciekawy , to tak jak napisałem  , sporo  jest w wyszukiwarce. I niech każdy wyrobi sobie własne zdanie  na ten temat

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama