Reklama

Przemyślanie mają szansę na Eurowizję? Kibicujmy i głosujmy na Happy Prince! [TELEDYSK]

Eurowizja’2018 zbliża się wielkimi krokami. Najważniejszą informacją przed konkursem jest to, kto będzie reprezentował Polskę podczas 63. edycji tej imprezy, która w br. odbędzie się w stolicy Portugalii Lizbonie. Wśród kandydatów jest przemyski zespół Happy Prince z utworem „Don’t let go”.

Tegorocznego polskiego kandydata – jak zwykle – wyłonią krajowe eliminacje do konkursu, które odbędą się 3 marca br. (transmisja w TVP). Wystąpi w nich 10 solistów i zespołów, wybranych spośród 200 zgłoszeń. Zwycięzcę wybiorą telewidzowie (głosując SMS-ami) oraz jurorzy[paywall]. Oprócz przemyskiej formacji Happy Prince w preselekcji wystąpią: Saszan (Nie chcę ciebie mniej), Monika Urlik (Momentum), Isabel Otrebus (Delirium), Ifi Ude (Love is stronger), Future Folk (Krakowiacy i górale), Gromee feat. Lukas Meijer (Light Me Up), Marta Gałuszewska (Why don’t we go), Pablosson (Sunflower) i Maja Hyży (Skin). Przemyski duet wystąpi z utworem Don’t let go. Teledysk do piosenki powstał w Hotelu Bellotto przy ulicy Senatorskiej w Warszawie, gdzie w klimatycznym tańcu zobaczymy m.in. parę tancerzy z Grupy Tanecznej „Next” Tomasza Barańskiego.
Zwycięzca będzie reprezentować Polskę w Lizbonie. Konkurs piosenki odbędzie się na początku maja br. Wiadomo już, że reprezentant Polski wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału, w czwartek, 10 maja br.

Pokłosie Eden Expressu

Zespół Happy Prince tworzy dwójka młodych, uzdolnionych przemyślan – Jakub Prachowski i Tomasz Stawarz. Wokalistą jest ten pierwszy – kompozytor, aranżer i autor tekstów (na co dzień nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu). Przez kilka lat był wokalistą w znanym przemyskim zespole Eden Express, z którym zwyciężył w konkursie na najlepszy zespół rockowy w Polsce „39 i pół decybela ponad normę” w 2009 r. Eden Express zadebiutował na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 r. Grupa miała za sobą również występy na Sopot TOPtrendy Festiwal, Vena Music Festival oraz w programie Kuby Wojewódzkiego. J. Prachowski jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Rzeszów Carpathia w latach 2011, 2012, 2013 oraz zdobywcą Grand Prix tegoż festiwalu w 2015 r.

Reklama

Tomasz Stawarz to także przemyślanin. Perkusista związany ze sceną rockową i jazzową. W latach 2001 – 2002 współpracował z rzeszowskim zespołem Haratacze, z którym koncertował m.in. na Przystanku Woodstock. Po wyjeździe na Wyspy Brytyjskie związał się na dwa lata z londyńskim zespołem The Pakt i nagrał z nim singiel. Kolejne lata (2009 – 2017) to bardzo owocna współpraca z brytyjskim zespołem After The Ice. Zespół koncertował w całej Europie, a jednym z ważniejszych występów był udział w prestiżowym amerykańskim South by Southwest Festival w Austin, w Teksasie. Jak już wspomnieliśmy, T. Stawarz jest perkusistą, ale z powodzeniem gra również na innych instrumentach, komponuje i aranżuje.

Warto dodać, że współpraca tej dwójki zaowocowała materiałem na pierwszy wspólny album, który ukaże się niebawem.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mmm - niezalogowany 2018-02-16 19:41:54

    Czy  w takim razie Eden Expres juz nie istnieje ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Grażyna i Janusz - niezalogowany 2018-02-16 20:38:26

    Kuba i Tomek- popieramy Was i będziemy głosować razem ze wszystkimi, których zgromadzę przed telewizorem w tym dniu! Jesteśmy sercem razem z Wami i waszym sukcesem. Kibicujemy Wam gorąco! Jesteście dobre dusze naszego Akwarium...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    antek - niezalogowany 2018-02-16 21:54:52

    Trzymam kciuki!!!!!!!!!! Wielki Szacun !!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama