Urodzony w 1960 r. w Przemyślu profesor Aleksander Bobko został odwołany z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.
Prof. A. Bobko znalazł się w gronie 17 wiceministrów, odwołanych za stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego[paywall]. Przemyślanin stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego piastował od 1 grudnia 2015 r. W resorcie nauki odpowiedzialny był m.in. za powołanie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Agencji zajmującej się systemowym wsparciem procesu umiędzynarodowienia polskich uczelni.
57-letni A. Bobko jest profesorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w klasycznej filozofii niemieckiej, współczesnej problematyce moralnej i polityczno-społecznej. Jest znawcą i tłumaczem Immanuela Kanta oraz autorem kilkudziesięciu publikacji po polsku, niemiecku i angielsku. Ukończył informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej (obecnie Uniwersytet Papieski JPII) oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a także na Uniwersytecie we Fryburgu Badeńskim. W latach 2012 – 2015 był rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a jak wygląda sytuacja Kuchcińskiego, bo mu się chyba w niedzielę bryka służbowa rozbiła pod Przemyślem?
dOBRZE BYŁOBY ABY SKOSIĆ W wARSZAWIE WIĘCEJ GŁOW, ŻEBY NIE POWIEDZIEĆ : PÓŁGÓWKÓW.
Ludzie sa zadowoleni z faktu ze PIS rzadzi i wprowadza dobre zmiany w calym kraju. Dlatego Polska jest na dobrej drodze.
Niedługo odczujesz efekty tych zmian w kiszeni. Ceny wody, paliwa, podatki, wyższy zus, przeglądy samochodów itd. za dwa lata będzimy zygać dobrą zmianą.
a jak wygląda sytuacja Kuchcińskiego, bo mu się chyba w niedzielę bryka służbowa rozbiła pod Przemyślem?
dOBRZE BYŁOBY ABY SKOSIĆ W wARSZAWIE WIĘCEJ GŁOW, ŻEBY NIE POWIEDZIEĆ : PÓŁGÓWKÓW.
Ludzie sa zadowoleni z faktu ze PIS rzadzi i wprowadza dobre zmiany w calym kraju. Dlatego Polska jest na dobrej drodze.