Całkiem niedawno został wicewojewodą podkarpackim, ale 29 stycznia br. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zamienił na Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Przemyślanin Piotr Pilch został nowym członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego.
Jak już informowaliśmy w poprzednim numerze, dotychczasowy członek zarządu, pochodzący z Gaci koło Przeworska, Lucjan Kuźniar, złożył rezygnację z tej funkcji ze względów osobistych. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl zapowiedział, że[paywall] wybór nowego odbędzie się podczas nadzwyczajnej sesji, 29 stycznia br.
I tak się stało. Najpierw radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia rezygnacji L. Kuźniara z funkcji członka zarządu. Potem na jego miejsce wybrany został Piotr Pilch – dotychczasowy wicewojewoda podkarpacki. Jego kandydaturę rekomendował sam marszałek województwa Władysław Ortyl.
– Zobowiązuję się do współpracy, do przekazania wszystkich kontaktów mojemu następcy, które zdobyłem po to, aby lokalne społeczeństwo czuło, że ma wsparcie w urzędzie marszałkowskim. Cieszę się, że przez okres pełnienia tej zaszczytnej funkcji udało mi się uczestniczyć w wielu inicjatywach i przedsięwzięciach. Wspomnę tylko o programie Podkarpacki Naturalny Wypas, o budowie nowej siedziby urzędu marszałkowskiego czy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, w które byłem zaangażowany – powiedział L. Kuźniar, który pozostanie w sejmiku województwa jako radny klubu Prawa i Sprawiedliwości.
Nowego członka zarządu, Piotra Pilcha, rekomendował radnym marszałek W. Ortyl, przedstawiając jego kompetencje na to stanowisko. – Jestem przekonany, że pan Piotr Pilch spełni wszystkie wymagania, jakie są stawiane przed członkiem zarządu i wszystkie zadania będzie wypełniał solidnie i sumiennie – stwierdził.
– Uważam, że jestem dobrze przygotowany do pełnienia tej jakże odpowiedzialnej roli. Całe życie mieszkam na Podkarpaciu. Tu są moje korzenie. Znam tę ziemię, poznałem ją i chcę dla niej pracować – mówił Piotr Pilch. Radni w tajnym głosowaniu poparli nową kandydaturę. Za było 27 radnych, trzech wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.
Piotr Pilch urodził się w 1965 r. w Przemyślu. Ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, na kierunku geografia oraz podyplomowe studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (zarządzanie oświatą oraz edukację dla bezpieczeństwa). W latach 2007 – 2016 był wicedyrektorem przemyskiego oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, od maja 2016 r. pełnił tam obowiązki dyrektora, a od września 2016 r. był dyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Jest żonaty i ma czworo dzieci.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A co nas mieszkańców zadupia zwanego Przymyślem ob chodzi ten pan i jego kolejne awanse w dobrej zmianie. Przecież niemal od roku był wicewojewodą i co załatwił dla naszej mieściny , jakie inwestycje , jakie pieniądze jeśli nie mam racji to proszę o sprostowanie , jakie sukcesy , z chęcią się dowiem . O przemyskiej "wadzy" szkoda pisać , szkoda czasu i słów , podobnie jak z tymi posłami na sejm z J.EX Marszałkiem Koronnym na czele. Ciekawe co teraz teraz zrobi dla swojego miasteczka ten Pilch , czy jedynie polepszy swój portfel z pensji nauczyciela geografii na członka zarządu województwa. Posmotrim - uwidim jak stwierdził emerytowany już klasyk.
Niczym się nie popisał jako wicewojewoda, a zwłaszcza dla Przemyśla. Nie wykazał się tez jako dyrektor PCEN... dla Przemysla, rzecz jasna - więc skąd te brawa i owacje?
Typowy partyjny kacyk, a przy tym rzadkiej maści gbur. Marek K. co ty k..wa robisz. On nawet w PC nie działał.
A co nas mieszkańców zadupia zwanego Przymyślem ob chodzi ten pan i jego kolejne awanse w dobrej zmianie. Przecież niemal od roku był wicewojewodą i co załatwił dla naszej mieściny , jakie inwestycje , jakie pieniądze jeśli nie mam racji to proszę o sprostowanie , jakie sukcesy , z chęcią się dowiem . O przemyskiej "wadzy" szkoda pisać , szkoda czasu i słów , podobnie jak z tymi posłami na sejm z J.EX Marszałkiem Koronnym na czele. Ciekawe co teraz teraz zrobi dla swojego miasteczka ten Pilch , czy jedynie polepszy swój portfel z pensji nauczyciela geografii na członka zarządu województwa. Posmotrim - uwidim jak stwierdził emerytowany już klasyk.
Niczym się nie popisał jako wicewojewoda, a zwłaszcza dla Przemyśla. Nie wykazał się tez jako dyrektor PCEN... dla Przemysla, rzecz jasna - więc skąd te brawa i owacje?
Typowy partyjny kacyk, a przy tym rzadkiej maści gbur. Marek K. co ty k..wa robisz. On nawet w PC nie działał.