Reklama

Przemyślanin skazany na 5 lat więzienia

02/06/2015 12:30

W ub. sobotę przemyscy funkcjonariusze policji ujęli 26-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej włamał się do sklepu w Sierakoścach. Jak się okazało na swoim koncie miał już podobne dokonania - sąd skazał go na karę 5 lat pozbawienia wolności.

Do włamania do sklepu spożywczo-przemysłowego w Sierakoścach doszło w nocy 25 na 26 maja br. Łupem włamywacza-recydywisty padły papierosy, alkohol, telefon komórkowy należący do pracownika sklepu oraz gotówka w kwocie około 3400 złotych wykradziona z kasetki automatu do gier.

Natychmiast po ujawnieniu włamania właściciel zgłosił sprawę policji. W toku czynności śledczych funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu oraz ślady pozostawione przez złodzieja.  Analiza zebranych dowodów szybko doprowadziła ich do podejrzanego – 26-letniego mieszkańca Przemyśla, który po usłyszeniu zarzutów kradzieży z włamaniem przyznał się do winy.  

Kolorytu sprawie dodaje fakt, iż mężczyzna miał już na swoim koncie podobne przewinienia, za które został skazany na karę 5 lat pobytu w więzieniu. Kiedy jednak nadszedł termin rozpoczęcia odsiadki – przemyślanin w wyznaczonym zakładzie karnym... nie stawił się.  Tym razem trafił tam pod eskortą policji.  

Włamanie do sklepu  w Sierakoścach dodatkowo obciąży kartotekę rabusia – czyn, którego dokonał zagrożony jest karą pozbawienia wolności na okres do 10 lat. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości