Reklama

Przemyślanka, absolwentka „Morawy” Miss Earth Austria 2021 [ZDJĘCIA]

W 2015 r. została absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Wkrótce potem wyjechała na studia do Wiednia, ale nadsańskie miasto do tego stopnia darzy sentymentem, że przyjeżdża tu co miesiąc. Kilkanaście dni temu Klaudia Bleimer została Miss Earth Austria 2021.

Cztery imponujące sale balowe na dwóch piętrach. Oszałamiający taras o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych. Zaprojektowana przez Johanna Garbena w stylu włoskiego renesansu i wybudowana w latach 1865 – 1867 Kursalon Hübner jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Wiednia.

Jest świadkiem ok. 500 koncertów rocznie, przyjmuje ponad 200 tys. osób w tym samym czasie. Tam swoją siedzibę ma słynna Wiedeńska Orkiestra Salonowa „Alt Wien”, mająca w swoim repertuarze utwory: Straussa, Mozarta, Beethovena czy Schuberta.

W tej niesamowitej scenerii odbyły się wybory Miss Earth Austria 2021.

Nie bała się...

Klaudia Bleimer ma 25 lat. W Przemyślu[paywall] spędziła kawał życia. Choć urodziła się w Rzeszowie, to bliscy mieszkają nad Sanem.

Tutaj pani Klaudia uczęszczała do gimnazjum, a potem do popularnej „Morawy”, do klasy medycznej.

– Po skończeniu szkoły i zdaniu matury wyjechałam do Wiednia na studia medyczne. Ale Przemyśl odwiedzam bardzo często. Wiedeń jest przepiękny, jednak Przemyśl jest dla mnie odskocznią. Mogę tutaj odpocząć, wyciszyć się, zresetować. Pochodzić po uliczkach w samotności – opowiada.

Reklama

Nie obawiała się tego wyjazdu. Jak sama mówi, lubi wyzwania, jest otwarta na różne nowe rzeczy. Bardzo chętnie podróżuje.

– Dlaczego się miałam bać, skoro Wiedeń znałam z dzieciństwa. Chodziłam tam do przedszkola i podstawówki – rozwiewa wątpliwości.

– Potem przyjechałam do Przemyśla, do bliskich, by po maturze znowu wrócić do stolicy Austrii. Owszem, miałam takie dni, kiedy pojawiały się pytania, czy podołam wyzwaniu na studiach. Te są naprawdę wymagające. Bardzo wiele zawdzięczam mojej mamie. Jej pomoc, opieka, dodawanie otuchy jest bezcenne – zapewniła.

Pogodzić naukę z popularnością

Teraz będzie jej jeszcze trudniej. Będzie musiała pogodzić naukę z... popularnością.

– Przypadkiem wyskoczyła mi na Instagramie reklama wyborów Miss Earth Austria 2021. Dwa lata wcześniej zgłosiłam się do wyborów Miss Polonia, przeszłam eliminacje, ale zrezygnowałam, bo nie dałam rady podróżować do Polski co chwilę, mając studia na głowie – tłumaczy.

– Poszłam w Wiedniu na precasting. Było około stu dziewczyn. Przeszłam dalej. Kolejnym etapem były eliminacje do TOP 15. Z grona 70 dziewczyn także udało mi się przejść dalej. Jury oceniało mnie na różnych płaszczyznach – zdradziła nam K. Bleimer.

Reklama

29 sierpnia br. odbyła się niezwykle efektowna gala w monumentalnej Kursalon Hübner. Tam zaprezentowało się 10 najpiękniejszych. Wybranych także głosami internautów w głosowaniu internetowym. W jednej z sal balowych Kursalon Hübner wszystko odbyło się z klasą. W pięknych sukniach, bez pokazów choćby w bikini.

– Wcześniej było szereg prób, nagrywanie krótkich filmików, sesje zdjęciowe. Sporo pracy. Podczas wyborów najpierw był pokaz w czterech różnych kreacjach. Potem autoprezentacja i rozmowa w języku angielskim. Musiałam przedstawić swój pogląd na ochronę środowiska. Powiem szczerze, że kiedy odczytali moje nazwisko jako triumfatorki, byłam zaskoczona, ale bardzo szczęśliwa – z uśmiechem opowiada Miss Earth Austrii 2021.

Na tronie zastąpiła Nadine Pfaffeneder.

Reklama

Czy pojedzie na Filipiny?

Miss Earth to trzeci co do wielkości międzynarodowy konkurs piękności na świecie, odbywający się co roku na Filipinach (z wyjątkami w latach 2010 i 2015). Uczestniczki rywalizują w nim o cztery tytuły: Miss Earth – odpowiadający tytułowi miss, Miss Air – odpowiadający tytułowi I wicemiss, Miss Water – odpowiadający tytułowi II wicemiss oraz Miss Fire – odpowiadający tytułowi III wicemiss.

Przed Klaudią Bleimer wielkie wyzwanie.

– Muszę założyć, że polecę na Filipiny. A to już w listopadzie. Wiele obowiązków przede mną. Już podpisałam roczny kontrakt z firmą zajmującą się modą w Austrii i jednym z projektantów. Z ogromną chęcią zgodziłam się uczestniczyć w przeróżnych akcjach charytatywnych. Czy dam radę połączyć to ze studiami? Dam radę. Przede mną końcówka stażu. A czy z taką częstotliwością będę odwiedzać Przemyśl? Nie wiem, ale z całą pewnością, jak tylko będę mieć kilkanaście dni wolnego, od razu wsiadam w samolot i przybywam do mojego miasta – zapewniła K. Bleimer.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama