W 2015 r. została absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Wkrótce potem wyjechała na studia do Wiednia, ale nadsańskie miasto do tego stopnia darzy sentymentem, że przyjeżdża tu co miesiąc. Kilkanaście dni temu Klaudia Bleimer została Miss Earth Austria 2021.
Cztery imponujące sale balowe na dwóch piętrach. Oszałamiający taras o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych. Zaprojektowana przez Johanna Garbena w stylu włoskiego renesansu i wybudowana w latach 1865 – 1867 Kursalon Hübner jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Wiednia.
Jest świadkiem ok. 500 koncertów rocznie, przyjmuje ponad 200 tys. osób w tym samym czasie. Tam swoją siedzibę ma słynna Wiedeńska Orkiestra Salonowa „Alt Wien”, mająca w swoim repertuarze utwory: Straussa, Mozarta, Beethovena czy Schuberta.
W tej niesamowitej scenerii odbyły się wybory Miss Earth Austria 2021.
Klaudia Bleimer ma 25 lat. W Przemyślu[paywall] spędziła kawał życia. Choć urodziła się w Rzeszowie, to bliscy mieszkają nad Sanem.
Tutaj pani Klaudia uczęszczała do gimnazjum, a potem do popularnej „Morawy”, do klasy medycznej.
– Po skończeniu szkoły i zdaniu matury wyjechałam do Wiednia na studia medyczne. Ale Przemyśl odwiedzam bardzo często. Wiedeń jest przepiękny, jednak Przemyśl jest dla mnie odskocznią. Mogę tutaj odpocząć, wyciszyć się, zresetować. Pochodzić po uliczkach w samotności – opowiada.
Nie obawiała się tego wyjazdu. Jak sama mówi, lubi wyzwania, jest otwarta na różne nowe rzeczy. Bardzo chętnie podróżuje.
– Dlaczego się miałam bać, skoro Wiedeń znałam z dzieciństwa. Chodziłam tam do przedszkola i podstawówki – rozwiewa wątpliwości.
– Potem przyjechałam do Przemyśla, do bliskich, by po maturze znowu wrócić do stolicy Austrii. Owszem, miałam takie dni, kiedy pojawiały się pytania, czy podołam wyzwaniu na studiach. Te są naprawdę wymagające. Bardzo wiele zawdzięczam mojej mamie. Jej pomoc, opieka, dodawanie otuchy jest bezcenne – zapewniła.
Teraz będzie jej jeszcze trudniej. Będzie musiała pogodzić naukę z... popularnością.
– Przypadkiem wyskoczyła mi na Instagramie reklama wyborów Miss Earth Austria 2021. Dwa lata wcześniej zgłosiłam się do wyborów Miss Polonia, przeszłam eliminacje, ale zrezygnowałam, bo nie dałam rady podróżować do Polski co chwilę, mając studia na głowie – tłumaczy.
– Poszłam w Wiedniu na precasting. Było około stu dziewczyn. Przeszłam dalej. Kolejnym etapem były eliminacje do TOP 15. Z grona 70 dziewczyn także udało mi się przejść dalej. Jury oceniało mnie na różnych płaszczyznach – zdradziła nam K. Bleimer.
29 sierpnia br. odbyła się niezwykle efektowna gala w monumentalnej Kursalon Hübner. Tam zaprezentowało się 10 najpiękniejszych. Wybranych także głosami internautów w głosowaniu internetowym. W jednej z sal balowych Kursalon Hübner wszystko odbyło się z klasą. W pięknych sukniach, bez pokazów choćby w bikini.
– Wcześniej było szereg prób, nagrywanie krótkich filmików, sesje zdjęciowe. Sporo pracy. Podczas wyborów najpierw był pokaz w czterech różnych kreacjach. Potem autoprezentacja i rozmowa w języku angielskim. Musiałam przedstawić swój pogląd na ochronę środowiska. Powiem szczerze, że kiedy odczytali moje nazwisko jako triumfatorki, byłam zaskoczona, ale bardzo szczęśliwa – z uśmiechem opowiada Miss Earth Austrii 2021.
Na tronie zastąpiła Nadine Pfaffeneder.
Miss Earth to trzeci co do wielkości międzynarodowy konkurs piękności na świecie, odbywający się co roku na Filipinach (z wyjątkami w latach 2010 i 2015). Uczestniczki rywalizują w nim o cztery tytuły: Miss Earth – odpowiadający tytułowi miss, Miss Air – odpowiadający tytułowi I wicemiss, Miss Water – odpowiadający tytułowi II wicemiss oraz Miss Fire – odpowiadający tytułowi III wicemiss.
Przed Klaudią Bleimer wielkie wyzwanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze