24 lutego br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się ceremonia wręczenia przez prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczeń państwowych osobom zaangażowanym w pomoc ludności podczas wojny w Ukrainie. Wśród odznaczonych znalazła się przemyślanka Olga Solarz.
Do uroczystości doszło w 3. rocznicę zbrodniczej napaści Rosji na niepodległy kraj, jakim jest Ukraina. Przypomnijmy tylko, że pełnoskalowa wojna za naszą wschodnią granicą trwa od 24 lutego 2022 r.
– Jestem dumny, że mogę wręczyć te odznaczenia tym, którzy reprezentowali interesy Rzeczpospolitej w najbardziej szlachetnym tego słowa znaczeniu. Dziękuję, że niesiecie państwo pomoc z potrzeby wsparcia i miłości do drugiego człowieka
– powiedział w swoim wystąpieniu A. Duda.
Złotym Krzyżem Zasługi odznaczone zostały cztery osoby „za zasługi w umacnianiu przyjaznych relacji polsko-ukraińskich, za niesienie pomocy osobom potrzebującym i działalność charytatywną oraz zasługi w organizacji i niesieniu pomocy humanitarnej podczas wojny na terenie Ukrainy”. Także do czterech osób trafiły Srebrne Krzyże Zasługi.
Prezydent A. Duda wręczył pięciu osobom również Krzyże Zasługi za Dzielność.
Przemyślanka O. Solarz 24 lutego br. odznaczenia nie odebrała. Nie odebrała, bo jest na froncie. Na Facebooku napisała m.in.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze