Reklama

Przemyślanki zaprotestują w Dzień Kobiet

Pikieta organizowana 8 marca o godz. 18 na przemyskim Rynku to wyraz solidarności z kobietami-manifestantkami z innych krajów świata. Hasłem przewodnim akcji jest „Solidarność naszą bronią".

– Kobiety 50 krajów świata zainspirowane przez nasze rodaczki, które w październiku 2016 protestowały w całej Polsce,  w dniu znanym na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Kobiet organizują w swoich miastach manifestacje, pikiety, by przypomnieć o podstawowych prawach kobiet. Prawach człowieka. Domagamy się:
1. Pełni praw reprodukcyjnych:  utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro, badań prenatalnych najnowszej generacji

2. Państwa wolnego od zabobonów:  rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej nie watykańskiej, likwidacji tzw. „klauzuli sumienia", religii w parafiach i na koszt Kościoła, niezależnej komisji ds. pedofilii w Kościele,  wymierzenia bezwzględnych kar sprawcom i osobom winnym ukrywania przestępstwa pedofilii w Kościele

3. Wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej: przesunięcie finansowania budżetowego z Kościoła na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet i przemocą domową, bezwzględnego ścigania i karania sprawców przemocy domowej, bezwzględnego ścigania gwałcicieli i wdrożenia procedur zapobiegających wtórnej wiktymizacji, ochrony ofiar i izolacji sprawców,  współpracy rządu z organizacjami pozarządowymi przy wdrażaniu Konwencji Antyprzemocowej,  ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy

4. Poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet: zabezpieczenia emerytalnego nieodpłatnej pracy kobiet, realnego zabezpieczenia społecznego rodzin osób z niepełnosprawnościami, skutecznego ściągania alimentów przez państwo i karania dłużników alimentacyjnych, podniesienia progu uprawniającego do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego do średniego wynagrodzenia, równości płac bez względu na płeć.

Niestety pomimo dziesiątek lat walki o równouprawnienie i podmiotowe traktowanie do dziś kobiety nadal muszą upominać się o swoje prawa – mówi organizatorka akcji Anna Grad-Mizgała.


Aleksandra Nowotyńska

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    E-wydanie - niezalogowany 2017-03-07 15:27:17

    Ja też domagam się, by kobieta, gdy zajdzie w ciążę pozwoliła także ojcu dziecka decydować o jego losie i nie podejmowała decyzji bez jego udziału. Liczę również na to, że każda kobieta, która urodzi dziecko, a która uważa, że "jej ciało, jej macica, jej wybór" i która lekceważy rolę ojca,  żeby zrzekła się praw do alimentów, 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2017-03-07 15:32:56

    Uff co za ulga, że kobiety nie mam. Strasznie wymagająca postać. Na początku kręci się taka koło "Ciebie" bo na kasę leci, a potem wymagania stawia. Fuuuj.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2017-03-07 15:34:14

    Także Panowie, nie żeńcie się. To są  hieny. Niech się same rozmnażają.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama