Reklama

Przetarg na budowę kompleksu basenowego we Fredropolu ogłoszony. Wiosną 2023 roku ruszy budowa?

10 listopada br. władze gminy Fredropol ogłosiły przetarg na budowę kompleksu basenowo-rekreacyjnego przy miejscowej szkole podstawowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca listopada br. przetarg zostanie rozstrzygnięty, a do końca br. podpisana umowa z wykonawcą, który wiosną przyszłego roku rozpocznie inwestycję.

Zgodnie z zapowiedziami wójta gminy Fredropol Mariusza Śnieżka sprzed kilkunastu miesięcy nic w planach się nie zmieniło. Przetarg na budowę kompleksu miał zostać ogłoszony na początku listopada br. i tak się stało.

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, planowany kompleks będzie stanowił integralną część obiektu szkoły z halą sportową. Jednak konstrukcyjne i funkcjonalne obiekty będą rozdzielone.

Wybudowany zostanie[paywall] łącznik – wspólny hol wejściowy. Budynek krytego basenu będzie jednokondygnacyjny, w pełni podpiwniczony, z podziałem na trzy strefy: szatniową, saunarium i halę basenową.

Niecka basenu na całej powierzchni będzie wyposażona w ruchome dno, pozwalające uzyskać głębokość nawet 180 cm. Baseny zewnętrzne ze strefą atrakcji przede wszystkim dla dzieci także będą prezentować się okazale.

Reklama

– Strefa saunarium będzie na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie jak strefa zewnętrzna. Planujemy sporo wodnych atrakcji z czterema zjeżdżalniami, dwiema rurowymi i dwiema zewnętrznymi. Zgodnie z ofertą przetargową koniec prac zaplanowaliśmy na marzec 2025 roku. To maksymalny termin. Dlatego taki, bo jeśli okaże się, że będziemy mogli dołączyć jeszcze strefę zdrowotną związaną z wodami termalnymi, to będziemy potrzebowali tyle czasu, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Jest jednak możliwość skrócenia tego terminu – wytłumaczył wójt gminy Fredropol M. Śnieżek.

Potwierdził jednocześnie, że kompleks wybudowany zostanie bez złotówki kredytu. Łączny koszt inwestycji to ok. 25 mln zł.

Reklama

– Jeśli będzie trzeba dodać, dodamy, bo mamy sporą nadwyżkę budżetową. Zdradzę, że liczę jeszcze na dofinansowanie w kwocie pięciu, sześciu milionów złotych. Wówczas nasz wkład byłby w okolicach pięciu milionów złotych. Stać nas na to. Maksymalny czas budowy to dwa lata. Od razu jednak dodam, że ta inwestycja w żaden sposób nie przeszkodzi w realizacji innych, jak remonty dróg czy budowa kanalizacji. Mówiłem to już zarówno radnym, jak i naszym mieszkańcom – podsumował M. Śnieżek.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama