Wiele wskazuje na to, że epopeja pod tytułem sprzedaż budynku po kinie Westerpaltte została zakończona. W drugim tegorocznym przetargu PWSTE udało się znaleźć nabywcę. Budynek został wylicytowany za 1,5 mln zł, ale zanim nieruchomość zmieni właściciela, muszą zostać domknięte wszystkie procedury formalnoprawne.
To nie pierwsza próba zbycia kłopotliwej dla uczelni nieruchomości. PWSTE rozpisywało przetargi już wcześniej, m.in. w 2014 roku. W roku bieżącym uczelnia dwukrotnie wystawiała budynek pod młotek. Pierwsza próba okazała się nieudana. Nie było chętnych, by zapłacić cenę wywoławczą, czyli 2,5 mln. Obniżenie[paywall] tej kwoty o 1 mln zł przyniosło rezultat i jak ogłosiła szkoła, 16 października pojawiła się oferta, którą PWSTE przyjęło. Nabywcą jest firma handlowo-usługowa Danpol z siedzibą w Maleniskach. Obecnie trwa dopełnianie formalności, przede wszystkim nieruchomość przy Słowackiego objęta jest prawem pierwokupu – okres, w którym podmiot posiadający to prawo może zadeklarować chęć skorzystania z niego, trwa.
Przedstawiciele firmy z Malenisk nie chcą na razie mówić o swoich planach względem budynku po kinie Westerplatte. Wciąż zatem nie znamy jego nowego przeznaczenia. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że wnętrza obiektu wymagają remontu, a przystosowanie go do innej działalności niż widowiskowo-kulturalna będzie wymagać sporych nakładów i czasu. Sytuację obiektu będziemy monitorować, wszak każdej próbie ratowania Westerplatte trzeba najzwyczajniej w świecie przyklasnąć.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Pewnie miasto odkupilo i wynajmie na bank apteke i szmateksy
10 lat budowali to kino,a teraz idzie pod młotek za marne grosz.Jarosław bez porządnego kina.