Reklama

Przeworscy licealiści w Holandii

15-osobowa grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku pod opieką Marty Inglot i Anny Bąk przebywała w Holandii na zaproszenie szkoły „t-Atrium” w Amersfoort. Pobyt związany był z międzynarodowym projektem pod tytułem „Building Europe through Entrepreneurship and Employment” współfinansowanym przez zarząd powiatu przeworskiego.

Wychowankowie popularnej przeworskiej „Jagiellonki” mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z młodzieżą z: Portugalii, Belgii, Włoch, Litwy, Turcji, USA i ćwiczyć język angielski na żywo oraz uczestniczyć w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach integracyjnych. W ramach prac projektowych, uczniowie polscy wraz ze swoimi holenderskimi partnerami odwiedzili lokalną firmę i przeprowadzili wywiad z pracownikami na różnych stanowiskach. Wynikiem tego zadania był obszerny raport sporządzony wspólnie przez partnerów projektowych.  Kolejnym zadaniem było utworzenie wirtualnej firmy i jej reklamy. 12 grup w międzynarodowym składzie walczyło o główną nagrodę. W zwycięskiej drużynie znalazła się uczennica przeworskiego liceum Agata Sykała.
Ale wizyta to nie tylko praca. Było także sporo atrakcji: zwiedzanie Amersfoort na rowerach i pieszo, wyjazd do stolicy kraju – Amsterdamu, a w nim wizyta w Muzeum Narodowym z arcydziełami Rembranta, Dom Anny Frank i wzruszająca lekcja historii, a także przejazd tramwajem wodnym wzdłuż głównego kanału miasta. Młodzi przeworszczanie zwiedzili także Utrecht – niezwykle urocze miasto, zwiedzanie którego kosztowało wiele wysiłku. Najpierw pokonanie 465 schodów, aby wejść na wieżę – dzwonnicę kościoła, a potem szaleństwo na lodowisku.
– Na każdym kroku dało się  zauważyć jak odmienne są życie i kultura w nie tak bardzo oddalonym od nas kraju. No i wszędzie angielski, w sklepie, metrze, kawiarni, nawet na targu. Każdy Holender bez problemu posługuje się tym językiem. Dla uczestników wyjazdu to też motywacja, aby ćwiczyć non-stop. Pobyt w Holandii to pierwsza część projektu wymiany młodzieży. W kwietniu oczekujemy wizyty naszych holenderskich partnerów w Przeworsku. Planujemy bogaty i pracowity program pobytu gości w szkole, mieście i regionie – zdradziła koordynatorka projektu Marta Inglot.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama