Reklama

Przeworsk i Jarosław jednak będą działać wspólnie

02/08/2015 16:42

W końcu powołano Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk. Sam charakter obszaru zakłada współdziałanie wszystkich samorządów leżących w jego granicach, jednak w MOF Jarosław-Przeworsk nie mogli się zbyt szybko dogadać, na jakiej zasadzie będą współpracować.

Rolę jednostki czuwającej nad ochroną interesów i koordynacją wspólnych przedsięwzięć i inwestycji przy wspólnych działaniach przejmuje stowarzyszenie. W jego skład weszli przedstawiciele samorządów Jarosławia, Przeworska, gminy Przeworsk i Pawłosiów, czyli tych, które wspólnie tworzą miejski obszar funkcjonalny. Na czele[paywall] stowarzyszenia stanął burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch. On wspólnie z burmistrzem Przeworska Leszkiem Kisielem oraz wójtem Pawłosiowa Mariuszem Reniem i wójtem gminy Przeworsk Danielem Krawcem będą sterować pracami. W skład stowarzyszenia weszli także przedstawiciele urzędów oraz radni z poszczególnych gmin.  

Stowarzyszenie ma zapewnić zrównoważony i długofalowy rozwój miast i gmin skupionych w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Jarosław-Przeworsk oraz zacieśnić ich współpracę. Ma również zadbać o pozyskiwanie pomocy finansowej przeznaczonej  na rozwój miejskich obszarów oraz zwiększyć zaangażowanie w zarządzanie unijnymi dotacjami.

Reklama

MOF-y w założeniu są przedsięwzięciami realizującymi wspólne zadania kilku gmin leżących w sąsiedztwie. Na ten cel są przeznaczone dodatkowe pieniądze z unijnego budżetu. By je wykorzystać, konieczna jest współpraca miedzy samorządami tworzącymi obszar. W MOF Jarosław-Przeworsk przymiarki do niej trwały dość długo. Trudno było znaleźć stanowisko wspólne dla wszystkich członków. W końcu jednak zapadła decyzja o powołaniu stowarzyszenia. Od jego działania będzie zależeć, czy cztery samorządy tworzące jeden obszar wykorzystają wszystkie możliwości, jakie przed takimi obszarami się otwierają. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    przeworszczanin - niezalogowany 2015-08-04 15:03:39

    Kisiel załatwił Palucha. ha ha ha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama