Reklama

Przeworska wąskotorówka przygotowuje się do sezonu

18/03/2015 13:33

Służby Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku, który zarządza Przeworską Koleją Dojazdową Przeworsk – Dynów, już rozpoczęły przygotowania do sezonu. Pierwszy kurs zaplanowano wprawdzie na 1 maja, ale już rozpoczęto oczyszczanie torowiska oraz przeglądy wagonów i lokomotyw.

– Usuwamy zakrzaczenia wyrosłe wzdłuż torów, wymieniamy uszkodzone podkłady oraz sprawdzamy cały trakt. Tabor przechodzi przegląd. Usuwane są usterki. Częściowo odnawiamy wagony – wymienia Urszula Olbrycht z PZD w Przeworsku, zajmująca się uzgadnianiem przejazdów kolejki, a przy tym jej pasjonatka. Drogowcy zapewniają, że sprawdzony skład wyruszy z dworca wąskotorowego w Przeworsku punktualnie o g. 9 w pierwszy dzień maja. 

– Podobnie jak wcześniej będą wagoniki kryte i odkryte, zwane kowbojkami. Jazda w tych drugich jest rewelacyjna, pod warunkiem że pogoda nie dokucza. Kolejka sama w sobie jest już atrakcją, a przejazd jeszcze to podkreśla – zapewnia U. Olbrycht. Wąskotorówka będzie kursować od maja do września w każdą niedzielę. W czerwcu, lipcu i sierpniu dodatkowo w soboty. Zorganizowane grupy mogą zamówić sobie wyjazd w inne dni. „Pogórzanin” wyjeżdża z Przeworska o 9. O 11.45 jest w Dynowie, pokonując 46-kilometrową trasę. Tam ma postój do 14.30. W tym czasie pasażerowie mogą usiąść przy ognisku, które jest wliczone w cenę biletu. Planowy powrót do Przeworska jest przewidziany o g. 17.10. Długość składu zależy od ilości pasażerów. Przy większej liczbie dodawane są kolejne wagoniki.  

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    r - niezalogowany 2015-03-19 06:51:46

    Dorośli dalej będą jeździć nadpruci.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    antyreklama - niezalogowany 2015-03-20 21:49:06

    Może to jedyna atrakcja tej kolejki, aby się napić. Bo jeśli chodzi o wrażenie to sa za małe , aby jechać na trzeźwo.Osobiście z kumplami wybraliśmy auto, a kobiety i dzieci wsadziliśmy do kolejki. Co  Polecam .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama