Dwa zakwitające wiosną słonie, od 46-lat kojarzone przez mieszkańców i przejezdnych z symbolem miasta, zyskają nową konstrukcję.
Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel uspokaja zaniepokojonych mieszkańców, że[paywall] zniknięcie słoni z głównego skrzyżowania ulic to nie wynik aktu wandalizmu. Przeciwnie. Konstrukcje słoni, z uwagi na niemal pół wieku żywota, nie oparły się upływowi czasu. Tan najbardziej rozpoznawalny element Przeworska zostanie odtworzony zgodnie z oryginałem wykonanym przez Władysława Hołuba i Eugeniusza Szpytmy w 1971 r. Przeworska Gospodarka Komunalna oczyściła z ziemi i zabezpieczyła zasadzone w obu konstrukcjach kwiaty. Konstrukcje natomiast trafiły do Fabryki Dekoracji Jana Mańki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze