Reklama

Przeworskie słonie wrócą do formy! [ZDJĘCIA]

Dwa zakwitające wiosną słonie, od 46-lat kojarzone przez mieszkańców i przejezdnych z symbolem miasta, zyskają nową konstrukcję.

Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel uspokaja zaniepokojonych mieszkańców, że[paywall] zniknięcie słoni z głównego skrzyżowania ulic to nie wynik aktu wandalizmu. Przeciwnie.  Konstrukcje słoni, z uwagi na niemal pół wieku żywota, nie oparły się upływowi czasu. Tan najbardziej rozpoznawalny element Przeworska zostanie odtworzony zgodnie z oryginałem wykonanym przez Władysława Hołuba i Eugeniusza Szpytmy w 1971 r. Przeworska Gospodarka Komunalna oczyściła z ziemi i zabezpieczyła zasadzone w obu konstrukcjach kwiaty. Konstrukcje natomiast trafiły do Fabryki Dekoracji Jana Mańki. 


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama